Переглядів: 350

Великодні клопоти громад Одещини

Великдень — найбільше свято кожного українця-християнина. Завжди до цього дня в громадах проводили толоки, великі прибирання, чепурили оселі, господині пекли паски, діти й дорослі чаклували над писанками — всі готувалися до світлого Христового Воскресіння.

А як зустрічали свято у нинішню лиху годину?

— Цьогоріч українці готувалися до Великодня по-особливому. З турботою й вірою в перемогу кулінарні батальйони пекли паски й варили-смажили смачні страви, щоб передати захисникам на передову і тим, хто, втікаючи від війни, знайшов прихисток у їхніх громадах. Дітлахи на майстер-класах у школах та бібліотеках створювали обереги для наших воїнів та розписували писанки, — каже Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Скажімо, у творчій майстерні Арцизької публічної бібліотеки впродовж передсвяткового тижня з ранку й до обіду проводилися майстер-класи зі створення писанок. Як зазначають організатори: «Було приємно бачити велике бажання дітей ретельно робити щось своїми руками, спілкуватися, дізнаватися про нове. Радувало й те, що багатьох супроводжували батьки і допомагали їм поратися з творчими завданнями».

Толоки, прибирання, озеленення — кожна громада прагнула навести лад на своїй території. А дехто, попри всі негаразди, встановив святкові фотозони, аби вголос ствердити: «Україна переможе!». Як приклад — центр Подільської міської територіальної громади.

 — Кожна з цих фотозон — неповторна. З особливим захопленням тут роблять світлина на пам’ять з великими писанками. Це нагадування землякам і гостям міста, зокрема вимушеним переселенцям, про свято Воскресіння Христового, свято перемоги життя над смертю, добра над злом та єднання християн світу, — зазначили у Подільській міській раді.

У Біляївській громаді святкову зону в центрі міста прикрасили композицією з п’яти екс-клюзивних писанок, а також традиційним Великоднім деревом. Конструкції півтораметрових яєць виготовили на місцевому підприємстві КП «Спутник», а розписали-оздобили їх тутешні художники. Усі писанки — екс-клюзивні. Переважали в них національні, жовто-блакитні кольори.

— Ідея була така, щоб разом із місцевими майстрами створити не просто унікальні писанки-шедеври, а закодувати Великодні побажання кожному українцеві та всій нашій Україні, — поділилася Тетяна Малєвська, керівниця управління культури Біляївської міської ради.

Великоднє ж дерево традиційно прикрасили писанками, приготовленими як тутешнім людом, так і гостями. Отож кожен охочий зміг долучитися до оздоблення святкового дерева.

Відвідуючи фотозону, біляївці та приїжджі могли дізнатися про традиції писанкарства. Для цього достатньо було відсканувати розміщений там QR-код.

— QR-код пересилав до статті «Код нації», опуб-лікованої на сайті Біляївка.сіті. Це культурно-історичний екскурс, який за-свідчує, що українське коріння має тисячолітню історію і багату культуру. І сьогодні ми захищаємо не лише нашу землю, а й нашу історію і нашу культуру, — наголосила Тетяна Малєвська.

У Визирській громаді пройшов великодній калейдоскоп «Добром примножимо добро». Як повідомили у відділі освіти, молоді та спорту сільської ради, дорослі й діти змогли долучитися до таких заходів, як онлайн-фестиваль «Великодній сувенір», благодійна акція «Великодній кошик», відкритий конкурс-виставка «Великодня писанка» та акція з впорядкування й озеленення територій «Великодня толока».

Нинішній Великдень, який ми переживаємо в умовах війни, — це ще й свято нашої віри у перемогу і відродження України. І в цьому твердо переконані організатори заходів, як названих, так і не названих у цьому дописі, що відбулися в усіх куточках Одещини.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net