Убивча необачність
Цими днями в нашому регіоні сталася трагедія.
«Незважаючи на чисельні попередження, засоби застереження і спеціальні огородження, двоє мешканців Одещини на власному автотранспорті знехтували ними. Обставини трагедії уточнюються, — повідомляє Оперативне командування «Південь» і вкотре за-стерігає: — Захищаючи мешканців міста та області, сили безпеки та оборони вживають виключних заходів для недопущення вторгнення ворога у наш регіон. Сьогодні узбережжя Чорного моря — це не місце відпочинку, а ймовірний плацдарм висадки ворожого десанту. Не наражайте себе на небезпеку! Вірте в ЗСУ і в нашу перемогу! Закликаємо кожного бути відповідальними і свідомим громадянином нашої країни, яка мужньо й самовіддано протистоїть зухвалим окупантам».
На жаль, подібних випадків смертельної необачності нині, у час війни, чимало.
25 березня 50-літній мешканець Миколаєва, де ведуться запеклі бойові дії, скориставшись, як пояснив згодом, «годинами тиші», виїхав за місто, де примітив відстріляні гільзи від снарядів, зібрав «цінний кольоровий метал», завантажив його у багажник власної автівки і привіз додому, щоб згодом здати як металобрухт. Покликав 48-річну знайому, яка допомагала йому розвантажувати добуте і переносити у підвал багатоповерхівки. Один снаряд виявився цілим і здетонував
у руках жінки. Вона загинула, чоловік отримав сер-йозні поранення.
22 березня у Подільську під час виконання земельних робіт на території приватного сектора виявили підозрілий іржавий предмет. Людям вистачило глузду відійти подалі і негайно викликати рятувальників, які вивезли небезпечну знахідку, що виявилася артилерійським снарядом часів Другої світової війни, і знешкодили її.
Поблизу Чорноморська троє підлітків відпочивали біля водойми і випадково витягли з води пакет, у якому виявилася бойова граната РГД-5 з ознаками корозії. Рибалка, котрий був неподалік і побачив, що хлопчаки почали бавитися гранатою, відібрав небезпечну знахідку і викликав поліцію.
І в мирний час від незнання правил поводження з вибухонебезпечними предметами в Україні щороку отримували поранення чи й гинули десятки людей. Що вже й казати про нинішні тяжкі дні, воєнні. Але, як бачимо, знаходяться ті, хто наважується збирати металобрухт на місці бою, підбирати залишки збитих ворожих ракет… Боєприпаси, які не вибухнули, знаходять у лісах, на берегах річок, озер та ставків, на будівельних майданчиках, під час сільськогосподарських робіт…
Рятувальники ДСНС України нагадують основні правила поводження із вибухонебезпечними предметами, якими ворог засипав нашу державу. Це може зберегти життя.
Отож, у разі виявлення підозрілого предмета категорично забороняється:
— підходити близько і торкатися його, пересувати або здійснювати з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати чи знешкодити;
— проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, передусім ті, які можуть спричинити навіть незначне коливання ґрунту;
— курити, користуватися сірниками, запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню;
— користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо);
— заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, кидати у воду, намагатися чимось накрити або здійснювати інший вплив на нього: звуковий, світловий, тепловий, механічний.
Категорично не можна чіпати речі, які стирчать із землі й схожі на ракети. Не можна брати до рук міни, гранати, снаряди, які нині можуть опинитися будь-де. Також не слід підбирати розкидані на землі дитячі іграшки та ґаджети — це можуть бути замасковані вибухові пристрої.
Будьте максимально обережними і про всі знахідки неодмінно повідомляйте на номери «101» та «102».
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206