Переглядів: 425

Про кайзера, який любив галушки, і не тільки

«То мудрий батько, який знає свою дитину», – казав Ланцелот у п’єсі В. Шекспіра «Купець з Венеції». Звісно, що герой Шекспіра мав на меті не тільки «визнання дитини» в юридичному сенсі сучасного аналізу ДНК, а й знання батьком вдачі та задатків своєї дитини, адже дитяча вдача часто супроводжує людину все життя.

Кайзер Австрії Фердинанд I (1793 — 1875) отримав прізвище «Добренький». Але не тому, що був добрим, а тому, що був не сповна розуму. У народі його називали «Guetinand, der Fertige». Однією з його фраз, мовлених після того, як лікар порадив йому легку їжу, аби шанувати шлунок, була: «Я — кайзер і я хочу галушок!». Як тут не задати слова козака Данила у повісті Миколи Гоголя «Страшна помста»: «Галушки — християнська їда. Всі святі люди і угодники божі їли галушки».

Коли у 1848 році в Європі тільки-но розпочиналася «Весна народів», ад’ютант доповів кайзеру: «Ваша величносте, народ розпочав революцію». На що Фердинанд I перепитав його збентежено: «Так, чи мав народ право на це?». Революція справді спалахнула й у столичному Відні розпочалися демонстрації. Війська отримали команду придушити виступ народу зброєю. Й ось коли поблизу резиденції пролунали перші залпи вогню, Фердинанд I забився в задні приміщення свого палацу і там вигукував: «Це не я, це не я дозволив стріляти, це не я».

Спостерігаючи за діями президента і президентського оточення в сучасній Україні, можна помітити прояви елементарних дитячих уявлень про навколишній світ, в відтак і рудиментів дитячої свідомості, забаганок і примх у великій політиці. Як інакше можна назвати вперте бажання чинного президента «бути вироком» своєму попередникові або його нездатність бачити той очевидний факт, що за реальних загроз на кордонах України він, як сторона в переговорах, завжди буде в програшній ситуації? Президент не розуміє й того факту, що його стратегічна короткозорість додає військовій загрозі з боку агресора тривалого, перманентного характеру з непередбачуваними наслідками. Про те, як може людина з браком політичного досвіду сперечатися з політиками глобальних вимірів, і говорити зайве.

Оксентій ОНОПЕНКО.
м. Відень (Австрія).
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua