Переглядів: 696

Вища зарплата — вища й віддача

Минулого тижня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко здійснив дводенну робочу поїздку на Одещину.

5 лютого урядовець разом з головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком, народним депутатом України Степаном Чернявським, директоркою департаменту охорони здоров’я ОДА Наталією Одарій-Захар’євою, міським головою Ананьєва Юрієм Тищенком та численними гостями урочисто відкрили оновлене інфекційне відділення Ананьївської багатопрофільної міської лікарні. Розраховане воно на 40 ліжок та оснащене новим медичним обладнанням (ШВЛ, наркозно-дихальна апаратура тощо). Профінансований проєкт з місцевого, обласного та державного бюджетів. Необхідну суму в розмірі 8 мільйонів 681 тисяча гривень (субвенція з державного бюджету місцевим на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я) допоміг залучити нардеп Степан Чернявський. 1 мільйон 820 тисяч гривень витрачено на завершення капітального ремонту приміщення, а 6 мільйонів 861 тисячу — на придбання медичного обладнання та устаткування.

— Це хороший приклад співпраці місцевої влади і держави, адже відтоді, коли під час одного з візитів на Одещину я дізнався про потребу в коштах на ремонт цієї лікарні, минуло близько пів року, і ми вже маємо результат: відділення відкрите і готове приймати пацієнтів. Це значно підвищить спроможність громади до реагування на можливі епідемічні виклики, — прокоментував подію міністр.

Для жителів навколишніх громад, зокрема Любашівської та Зеленогірської, це можливість отримати нагальну медичну допомогу поближче від дому, а не в Подільську. У перспективі інфекційне відділення у Любашівці може бути перепрофільоване під будинок «Милосердя» для одиноких і престарілих громадян.

Після Ананьєва Віктор Ляшко, Степан Чернявський і Наталія Одарій-Захар’єва відвідали Любашівську багатопрофільну лікарню.

Зустрічаючи київського гостя, голова тутешньої селищної ради Геннадій Павлов вручив йому на згадку книгу про Любашівщину. Директор лікарні Дмитро Фомін спершу ознайомив делегацію із приймальним відділенням, оснащеним необхідною сучасною апаратурою.

В кабінеті томографії говорили про нинішні реалії медицини у громаді. Міністр, зокрема, поцікавився статистикою пологів. І хоча їх кількість трішки не «дотягує» до нормативу, перспективи обнадійливі. З цього приводу Наталія Одарій-Захар’єва повідомила, що в Ананьївській, Ширяївській і Савранській лікарнях пологові відділення закриті, тому жінки народжуватимуть у Любашівці. На що Віктор Ляшко зауважив, мовляв, не варто було з цим поспішати.

До розмови долучився народний депутат Степан Чернявський, який підтвердив, що лікарня має гарні перспективи для подальшого розвитку, адже розташована у  стратегічному місці, на трасі Київ – Одеса. Й часто саме у Любашівці медики рятують травмованих в автомобільних аваріях та подорожніх, яким стало зле. Якось і йому самому, коли він перебував в окрузі, знадобилася невідкладна допомога. У Любашівці його швидко обстежили, встановили діагноз і пролікували.

Йшлося і про залучення молодих кадрів. Приємно, що сьогодні у Любашівській лікарні проходять інтернатуру майбутні медики, і, за словами Дмитра Фоміна, половина з них залишиться тут працювати. Цьому посприяють облаштовані мініквартири та непогана зарплата.

Як відомо, із січня медикам збільшили заробітну плату. За словами Віктора Ляшка, середній медичний працівник отримуватиме не менше 13500 гривень, а лікарі — не менше 20 тисяч. Для того, щоб це стало можливим, у програму медичних гарантій додатково заклали на майже 34 мільярди гривень більше, ніж торік.

Сьогодні підвищену зарплату вже отримує персонал КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Про це міністрові розповіли самі пра-цівники первинки. Головний лікар центру Григорій Ратушняк повідомив, що близько 80 відсотків жителів громади уклали угоди із сімейними лікарями і вже більше половини з них вакцинувалися від ковіду. Долучилися і до кампанії зі щеплення дітей від поліомієліту.

З цього приводу урядовець зазначив, що лікарі та адміністрація закладу ще раз підтвердили: підвищення заробітних плат — це ще й стимул до розвитку лікарні і пошуку нових ідей.

— Любашівську багатопро-фільну лікарню я відвідував під час весняної хвилі пандемії у 2021 році. Й тоді була непроста ситуація та черга із «швидких». Нині ж такого, на щастя, не побачив. Тому темою розмови стала ви-плата нових окладів. Вони нараховані у всіх медичних закладах, первинна медична допомога вже отримала, багатопрофільні та вузькоспеціалізовані лікарні – частково отримали, інші готуються до виплати цими днями. Завдяки спільній роботі керівників лікарень та департаменту охорони здоров’я знаємо, який заклад потрібно буде підтримати додатковим фінансуванням від держави, що й зробимо, – запевнив міністр і додав: – Радий був знову зустріти знайомі обличчя медиків, які тепер уже розповідають, що навіть при таких високих цифрах нових випадків захворювання на ковід, а це вперше понад 40 тисячі по Україні, черг на лікарняні ліжка нема. Лікарка, яка щоденно працює на КТ, теж визнає, що серед пацієнтів з ковідом майже всі не вакциновані, а серед вакцинованих якщо і є незначна частина з пневмоніями, то ураження легень у них не більше 10 відсотків.

Очільник Любашівської громади Геннадій Павлов, у свою чергу, розповів про плани щодо розвитку системи охорони здоров’я: для служби екстреної медичної допомоги планується зведення нового приміщення, а колишню будівлю терапії переобладнають для потреб сімейної медицини.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Подільський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net