Переглядів: 911

Битва за землю. Чи переміг чемпіон?

Десять потерпілих, серед яких — 80-річний академік В’ячеслав Колін, у двох діагностовано переломи щелепи та черепно-мозкові травми. Таким є підсумок засідання постійної комісії з питань просторового розвитку, землеустрою та регулювання земельних правовідносин, яке відбувалося 25 січня в Одеській міській раді.

Влаштували сутичку народний депутат України Артем Дмитрук та його помічники.

Спочатку бійка виникла на вході до міськради, де праців-ники КП «Муніципальна варта» намагалися завадити увійти Артемові Дмитруку, який прямував на засідання разом зі своїми помічниками. А їх, помічників, було більше, ніж передбачено, тож їх і не пускали. Нардеп зламав турнікет на вході. Почалася штовханина.

Прорвавшись у зал, де тривало засідання, народний депутат бігав по столу, ламав меблі і заважав роботі комісії.

Свої дії на відео він коментує так:

— Ми прорвалися на комісію, щоб припинити цей безкрай.

Приводом для зриву роботи земельної комісії стало порушення регламенту при її формуванні. Місяць тому на сесії міськради ліквідували по-стійну депутатську комісію з питань землевлаштування та земельних правовідносин і створили орган з такими ж повноваженнями, але під іншою назвою — постійна комісія з питань просторового розвитку, землевлаштування і регулювання земельних правовідносин.

Крім того, Артем Дмитрук, за його словами, був обурений двома проєктами — відведення землі під МАФами та земельної ділянки санаторію прикордонників в Аркадії.

Саме ці два питання і зняли з порядку денного засідання комісії, яке, втім, таки відбулася цього дня, але вже в іншому приміщенні. І це можна було б вважати перемогою народного депутата, хоча справжні цілі його, м’яко кажучи, дивної поведінки не відомі.

До роботи земельної комісії завжди було чимало питань. Зокрема, одесити нарікають на затягування з оформленням їхніх земельних ділянок, на існування посередників, які за винагороду прискорюють розв’язання питань, на те, що комісія працює вкрай непрозоро.

Стосовно потерпілих, то всі вони відмовилися від госпіталізації. Згаданий уже В’ячеслав Колін приніс на засідання документи, щоб вирішити питання щодо приватизації землі Одеського коледжу комп’ютерних технологій «Сервер». Голова комісії посадив його поруч, і коли увірвалась юрба, він впав. Стіл звалився йому на ногу. Після цього викликали «швидку», яка надала невідкладну допомогу. За словами вченого, жодних вибачень з боку народного депутата не надходило.

Ведуться слідчі дії. Подію кваліфіковано як ху-ліганство за частиною 3 статті 296 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Артем Дмитрук, власник двох спортивних клубів, майстер спорту міжнародного класу з паверліфтингу, став народним депутатом від партії «Слуга народу», перемігши на дострокових виборах до Верховної Ради в окрузі №133. У листопаді 2021 року був виключений з партії через незгоду з її політикою. Входить до міжфракційного об’єднання Дмитра Разумкова «Розумна політика».

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua