Переглядів: 850

Недоорендований гемодіаліз

Комунальне некомерційне підприємство «Одеський обласний центр нефрології та діалізу» було відкрито у 2017-у на базі Дорожньої дитячої клінічної лікарні Одеської залізниці. Його обладнання розраховане на проведення впродовж року 3700 процедур.

Як відомо, за ниркової недостатності або інших схожих проблем нирки не спроможні фільтрувати кров і видаляти з неї надлишок води та токсинів, що рано чи пізно призводить до смерті. Тому такі люди регулярно проходять процедури, під час яких за допомогою спеціальної апаратури їм штучно очищують кров. Це допомагає продовжити життя хворих з хронічною і гострою нирковою недостатністю. Зазвичай процедура проводиться раз на тиждень і триває 4 — 5 годин.

Олена Кузар, яка очолила Одеський обласний центр нефрології та діалізу півтора року тому, розповіла, що наразі заклад не може виконувати свої функції, оскільки закінчився термін договору КНП з приватною компанією «Лінк-Медитал», котра забезпечувала підготовку очищеної води для процедур. Звичайна вода для цього не годиться. 16 січня було відключено гілку водопідготовки для центру, й апарати гемодіалізу не можуть працювати.

– Дотепер у нашому центрі послугу гемодіалізу отримували 60 пацієнтів. Розуміючи відповідальність перед ними, ми писали на адресу ТОВ «Лінк-Медитал» листи з проханням не відключати нас від системи до 1 лютого, але вони відмовилися. Все листування щодо цього питання збережено. Всі ми розуміємо, що відібрати у центру те обладнання означає відібрати у нас можливість надавати послугу пацієнтам, – наголосила Олена Кузар. – Щодо інциденту, який трапився 16 січня, то представники «Лінк-Медитал» мали намір демонтувати обладнання, але, відповідно до договору оренди, такі дії необхідно погоджувати з власником центру, яким є обласна рада. ТОВ «Лінк-Медитал» не отримувало відповідного дозволу від управління обласної ради з майнових відносин, тому ми не мали права дозволити їм приступити до демонтажу.

– Щоб люди не залишилися без життєво необхідних процедур, у понеділок, 17 січня, пацієнти центру тимчасово були розподілені по інших мед-установах, зокрема в десяту міську та обласну лікарні, де є відділення гемодіалізу, — зазначила Олена Кузар.

У свою чергу начальниця управління облради з майнових відносин Лариса Соколик повідомила, що тендер на закупівлю системи фільтрації та водопідготовки оголошений, і вже найближчим часом (орієнтовно – 1 лютого) у центрі має з’явитися власне обладнання.

Посадовиця також зауважила: у майбутньому відділення планового гемодіалізу має переїхати з обласної лікарні, що на житломасиві Котовського, до обласного медичного центру на вул. Воробйова. Для цього тут за кошти обласного бюджету проведено ремонт приміщень.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua