Переглядів: 1341

Анатолій АРТЕМЕНКО: «Земля — наша матір, а матір’ю не торгують»

Свій 55-й день народження, що припадає на 19 січня, фермер, член правління Всеукраїнської аграрної ради Анатолій Іванович Артеменко уже вп’ятнадцяте відсвяткував у «йордані».

Водохрещенське дійство традиційно відбулося на території бази відпочинку «Садиба на Кодимі», на березі однойменної річки. Церемонію освячення провів настоятель Ясенівської церкви Покрови Пресвятої Богородиці, благочинний храмів Балтського округу, протоієрей Роман Іванюта. З вірою у силу Хрещення першим у крижану купіль пірнув ювіляр. На думку Анатолія Артеменка, занурення у воду, що символізує початок всього живого, дозволяє позбутися неприємнощів-негараздів та хвороб, а ще — укріпитися на хліборобську та інші добрі справи на весь рік. Загалом тієї одухотвореної ночі разом з іменинником прийняли «йорданську» купіль більше півсотні його родичів, друзів, соратників, жителів околишніх сіл, Любашівки та гостей з Одеси.

Анатолій Артеменко — відомий на Одещині і за її межами аграрій, бізнесмен, громадський діяч і меценат. Він тричі обирався депутатом Любашівської районної ради та Одеської обласної ради VI і VII скликань. Є співзасновником благодійного фонду «Рідний край», спонсором секції самбо у Зеленогірському.

Найбільш плідним було його депутатство в облраді, коли йому вдалося реалізувати цілу низку проєктів з благоустрою краю: газифікація населених пунктів, забезпечення сільських жителів якісною питною водою, будівництво доріг, капітальний ремонт закладів освіти, медицини та культури, допомога малозабезпеченим на лікування. Кожен з утілених у життя проєктів депутат відстоював у гострих дебатах на засіданнях постійних комісій та сесіях.

З початком російсько-української війни він із соратниками підставив плече Збройним силам України.

Анатолій Артеменко — знаний супротивних продажу сільськогосподарських угідь іноземцям. Не раз організовував протестні акції-мітинги, на яких наголошував: «Земля — наша матір, наша годувальниця, а матір’ю не торгують». Все життя працює на землі і щасливий, що його улюблена справа стала справою його сина Дмитра.

Дещицю заробленого Анатолій Іванович жертвує на благодійні справи: підтримку культури, облаштування класів НУШ, ремонт храму, новорічно-різдвяні подарунки дошкільнятам і школярам, дітям з особливими потребами, заохочення обдарованої юні тощо. А торік допоміг встановити на стіні школи-ліцею у Любашівці пам’ятну дошку знаменитому землякові з Демидівки, професорові і патріотові Володимиру Панченку.

Особливу і трепетну турботу виявляє Анатолій Артеменко до молоді. Бо, зростаючи змалечку без рідної матусі, як ніхто розуміє внутрішній світ дитини. Найбільше ж опікується маленькими земляками із Гвоздавського старостату Зеленогірської територіальної громади.

Нині, будучи радником голови обласної держаної адміністрації з аграрних питань, Анатолій Іванович дбає про те, щоб рідні для нього Любашівська і Зеленогірська об’єднані територіальні громади й Подільський район загалом невпинно розвивалися, а люди, які тут живуть, були соціально захищеними.

Юрій ФЕДОРЧУК.

«Інтелектуальний форум» вітає Анатолія Івановича Артеменка зі славним ювілеєм! Нехай у вас і ваших рідних усе буде здорове, чисте й світле, як свята вода!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net