Переглядів: 461

Розсіл — не панацея

На ранок після гучної вечірки з великою кількістю спожитого алкоголю можна почуватися недобре: головний біль, сухість у роті, втома. Це — похмілля.

Більшість намагається швидко позбутися неприємних відчуттів. Усталеною практикою є вживання розсолу. Нібито це має покращити самопочуття. Але чи справді розсолом можна «вилікувати» похмілля?

Не все так однозначно. Спершу зазначимо, що вживання алкоголю є шкідливим для здоров’я. Він негативно впливає на роботу нервової системи, токсично діє на травну та серцево-судинну системи, підвищує ризик розвитку раку. Щорічно три мільйони людей у всьому світі помирають внаслідок згубного впливу алкоголю.

Похмілля в основному виникає через зневоднення організму. Алкоголь діє як сильний сечогінний засіб. Ось чому так часто хочеться до туалету, коли вживаєте спиртне. Під час сну процес виведення алкоголю з організму, а з ним і води, не зупиняється. Зневоднення прискорює і виведення корисних мінералів — електролітів. Ось чому вранці людина відчуває сильну сухість у роті, головний біль та втому. Спрагу викликає також підвищення рівня цукру в крові через вживання спиртного.

Щоб уникнути зневоднення організму після вживання алкоголю, варто випити велику кількість питної води. Це допоможе зменшити інтоксикацію організму.

Існує розповсюджена думка, що розсіл здатен відновити втрачені через алкоголь електроліти, як-от калій та натрій. Однак наукові дослідження показали, що вживання розсолу суттєво не змінює рівень електролітів.

Ба більше, варто попередити, що надмірне та часте вживання розсолу шкодить здоров’ю. Оскільки в ньому міститься багато солі, то зловживання ним призводить до набряків, здуття живота, печії. Через значну концентрацію натрію в розсолі краще від нього відмовитися людям з високим артеріальним тиском. Як і людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, в тому числі тим, хто страждає на виразку шлунку, ерозію дванадцятипалої кишки тощо.

Єдиний спосіб справді попередити похмілля — взагалі не вживати алкогольні напої або ж бодай зменшити їх кількість. Якщо ж уже трапилася така неприємність, то пийте більше чистої води, добре виспіться та збалансовано харчуйтеся!

Пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net