Переглядів: 389

Лицарям звитяжного походу

6 грудня, у День Збройних сил України, у селищі Чорноморському Одеського району, де дислокується 28-а окрема механізована бригада імені Лицарів Першого Зимового походу, відкрили пам’ятний знак учасникам того звитяжного рейду в роки Визвольних змагань УНР.

Як повідомляє «Думская.net» з посиланням на командира з’єднання підполковника Віталія Гуляєва, пам’ятник встановили силами офіцерського і сержантського складу бригади за сприяння місцевої влади Доброслава та Ананьєва. «Ми пишаємося тим, що відходимо від радянщини: на місці цього пам’ятника стояла стела, присвячена черговій річниці комсомолу чи партії, і це був останній монумент радянської влади у нас, — каже офіцер. — Пам’ятник ми зробили буквально з нічого, на голому ентузіазмі».

З нагоди свята на території частини пройшли урочистості з врученням військовослужбовцям нових звань, відзнак, грамот та нагород.

Воїни та гості бригади поклали квіти до пам’ятника полеглим у російсько-українській війні на сході країни захисникам.

«Ми готові звільняти Донбас і Крим, готові про-йти переможним маршем по звільнених територіях, а на випадок повномасштабного російського вторгнення в Україну в мене є тільки одне питання: де ми будемо їх ховати?» — заявив комбриг.

Нагадаємо, ім’я Лицарів Зимового походу 28 окремій механізованій бригаді було присвоєне 23 серпня 2019 року.

Перший Зимовий похід — так в українській історіографії називають рейд, проведений підрозділами Армії УНР під командуванням генерал-полковника Михайла Омеляновича-Павленка по тилах білих і червоних військ. Він тривав із 6 грудня 1919-го по 6 травня 1920 року.

Прорвавши фронт денікінців між Козятином і Калинівкою, п’ятитисячна українська армія швидким маршем вирушила на південний схід. За тиждень була в районі Липовця, 24 грудня взяла Вінницю, а 31 грудня увійшла до Умані. Протягом першої половини 1920 року, коли владу знову захопили більшовики, українські підрозділи проводили рейди в Правобережній Україні, в тому числі на території сучасної Одеської області.

За оцінками істориків, перший Зимовий похід Армії УНР є найгероїчнішою сторінкою воєнного мистецтва періоду Української революції (1917—1921), під час якого українське військо вперше вдало застосувало партизанські методи боротьби з численними ворогами.

Усі учасники Першого Зимового походу, що повернулися, були нагороджені орденом Залізного Хреста, який у системі відзнак українського війська посідав перше місце.

Додамо також, що перший на Одещині пам’ятник на честь вояків Армії Української Народної Республіки був відкритий 15 вересня 2018 року в Ананьєві. Зводити пам’ятний знак «Землякам — учасникам Першого Зимового походу Армії УНР» почали з ініціативи громадськості та за підтримки благодійного фонду «Героїка», який для втілення ідеї збирав кошти серед українців усього світу.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net