Переглядів: 695

Обростаємо... сміттям

Як виявляють і ліквідовують несанкціоновані сміттєзвалища на території Одещини, під час селекторної наради доповідав директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Павло Буланович, яку в режимі онлайн з керівниками РДА, райрад, територіальних громад та міст обласного значення провів Сергій Гриневецький.

За словами очільника профільного департаменту, на Одещині наразі налічується 628 полігонів твердих побутових відходів, які займають 1046,32 га, з них паспортизованими є лише 495. Щорічно на цих полігонах захоронюється близько 6,1 млн куб. м, або 1525 тис. т відходів.

Сміттєзвалища, йшлося у доповіді посадовця, не відповідають вимогам екологічної безпеки, державним будівельним нормам та потребують реконструкції відповідно до нормативно-правових актів. Серед найпоширеніших порушень — функціонування в режимі перевантаження, не належні приймання відходів та подальший контроль за ними, відсутність споруд з вилучення й знешкодження біогазу та фільтрату, відсутність спостереження за станом забруднення довкілля в районі полі-гонів і відомостей щодо реальних обсягів накопиченого.

Із березня до середини листопада цього року було виявлено та ліквідовано 665 несанкціонованих сміттєзвалищ. Зокрема: 28 — у Білгород-Дністровському районі, 31 — в Ізмаїльському, 75 — у Березівському, 77 — у Роздільнянському, 95 — у Болградському, 167 — в Одеському, 193 — в Подільському. Найбільш активними та ефективними у профілактиці недопущення створення несанкціонованих сміттєзвалищ є Шабівська сільська, Іванівська, Любашівська, Чорноморська селищні та Татарбунарська міська територіальні громади. Щодо розроблення алгоритму дій з виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ прозвітували лише вісім органів місцевого самоврядування (Вигодянська, Знам’янська, Коноплянська, Яськівська сільські, Авангардівська, Доброславська, Чорноморська селищні та Подільська міська ради).

Відтак за систематичне невиконання сільськими, селищними, міськими радами протокольних доручень ОДА було запропоновано скоротити їм фінансування заходів щодо виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ з обласного фонду, адже від грошей допоки не відмовлявся ніхто, а ось освоювати отримане за призначенням багато хто не поспішає.

Павло Буланович акцентував увагу учасників селекторної наради і на додаткових проблемних питаннях у зазначеній сфері. Йдеться, зокрема, про відсутність на Одещині сортувальних ліній та інших технологій з перероблення твердих побутових відходів, а роздільне збирання окремих компонентів таких відходів запроваджене тільки в 30 населених пунктах.

Загалом в області перевезенням твердих побутових відходів зайняті лише 86 суб’єктів господарювання, діють 32 підприємства з їх збирання та 7 об’єктів працюють над переробкою.

Як наголосив доповідач, про-фільний департамент, проаналізівавши ситуацію, підготував типовий алгоритм дій з виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ і санітарного очищення населених пунктів. З порушниками, запевняють, більше не церемонитимуться.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net