Новації вступного алгоритму
Міністерство юстиції зареєструвало ухвалені Міністерством освіти і науки нові умови вступу до вишів. Планується, що основний етап вступної кампанії-2022 відбудеться у звичні терміни — у липні.
Що ж до змін, то важливими нова-ціями є:
• розширення можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти;
• удосконалення розподілу обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;
• скорочення переліку паперових копій документів, що їх мають надавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (зокрема, не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО);
• розширення сфери застосування єдиного фахового вступного випробування в магістратуру з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання. У 2022 році його проведення заплановано для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;
• зміна переліку обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилення ролі математики під час вступу до ЗВО. Також відбулися зміни у предметах для вступу на медичні спеціальності: другим предметом вступники зможуть обрати математику або хімію, а третім — фізику або біологію;
• для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування використовуватимуться результати інте-грованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.
Для тих, хто у наступному році має намір вступити до українського вишу, зауважимо: реєстрація на ЗНО стартує 1 лютого і триватиме до 9 березня. Тож майбутнім абітурієнтам залишилося небагато часу, аби визначитися з переліком предметів для складання обов’язкової ДПА чи для подальшого вступу до вишу.
Основна сесія ЗНО-2022 відбудеться за таким графіком:
23 травня — фізика; 26 травня — хімія; 31 травня — українська мова, українська мова та література; 3 червня — математика, математика (завдання рівня стандарту); 6 червня — іспанська мова, німецька мова, французька мова; 7 червня — англійська мова; 10 червня — історія України; 14 червня — географія; 17 червня — біологія.
Для охочих потренуватися і завчасно протестувати свої знання 19 та 26 березня буде проведене пробне ЗНО (зареєструватися на нього можна буде з 5 по 22 січня на сайті регіонального цент-ру оцінювання якості освіти — https://test-center.od.ua/zno/probne-zno-2021).
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206