Переглядів: 294

Похрумаємо хробачків?

Європейська комісія дозволила використовувати перелітну сарану як перекус або харчовий інгредієнт на ринку ЄС, про що йдеться у відповідній заяві.

Із 2018-го в ЄС діє Регламент про нову їжу (Novel Food Regulation), який дозволяє Європейському агентству з безпечності продуктів харчування розглядати заявки на реєстрацію незвичних видів їжі. Відтоді, як стверджує регулятор, до нього звернулися з дозволами продавати в Євросоюзі їстівних комах (зокрема цвіркунів, сарану і борошняних хробаків) та їжу з трав і водоростей.

Єврокомісія раніше вже дозволила вживання у їжу комах, схваливши включення до списку нових продуктів харчування європейців сушеного жовтого борошняного черв’яка.

Комісія підкреслює, що у різних дослідженнях Продовольча та сільськогосподарська організація ООН визначила комах і хробаків як дуже поживне й здорове джерело їжі з високим вмістом жирів, білків, вітамінів, клітковини та мінералів. Відтак засушений борошняний хробак, якого за добу до сушіння замордовують голодом, щоб випустив із себе зайве, став у цьому списку піонером і з’явився на тарілках європейців. Тепер за ним — сарана.

Харчовий продукт буде загальнодоступним у замороженому, сушеному та порошкоподібному виглядах і призначеним для продажу як перекус або харчовий інгредієнт у низці продуктів.

Однак деякі соціологи вважають, що європейцям перейти з м’яса на комах буде психологічно важко. Швидше за все, повинен пройти якийсь час, перш ніж борошняні черв’-яки стануть популярними в

супермаркетах ЄС.

Скривилися гидливо? Даремно! Хтось втратить свідомість тільки від вигляду вареного чи смаженого сала або убієнного равлика, якому в мушлю напхали соусу.

На любов і смак – товариш не всяк! У багатьох частинах світу, наприклад, в Африці, Австралії та Новій Зеландії, комахи вже давно є частиною раціону людей. Їх їдять як у висушеному вигляді, так і використовують для приготування різних страв (як-от, для створення альтернативного м’яса). Хробаки, особливо жовтий борошняний, що харчується винятково екологічно чистим зерном і борошном, також давним-давно у меню африканців та народів Азії.

Науковці стверджують, що сарана — продукт поживний. У ній міститься до 50% білка (утричі більше, ніж, скажімо, у яловичині), кальцій, фосфор, залізо, вітаміни В2 і РР, а от вміст жиру низький (не більше 4,5%). Кулінарної цінності їй додає і висока калорійність.

Як відомо, перелітна сарана є нашим конкурентом-ворогом, бо винищує величезні площі посівів-насаджень, щороку призводячи до голодування мільйонів людей у світі. То, може, краще ми її з’їмо?!

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net