Переглядів: 232

Помер кожен 47-й

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький провів чергову селекторну робочу нараду з головами райдержадміністрацій, райрад, територіальних громад та міст обласного значення.

На нараді, яка, зрозуміло, відбувалася в режимі онлайн, говорили про епідеміологічну ситуацію з поширення COVID-19. Комплексну характеристику того, що відбувається на Одещині, дав заступник директора державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Сергій Дементьєв:

«Епідемічна ситуація з COVID-19 в Україні надзвичайно складна. Ми — на підйомі чергової хвилі захворюваності і весь жовтень реєстрували антирекорди, як щодо інфікування людей, так і щодо летальності.

Наша країна ввійшла в європейський «топ-5» за рівнем захворюваності, разом із Росією, Румунією та Болгарією — саме у цих країнах спостерігається найнижчий рівень охоплення вакцинацією населення та найвищий показник летальності. В Одеській області під час попереднього підйому захворюваності — впродовж торішнього грудня (піковий місяць) — було зареєстровано майже 26000 хворих та 480 летальних випадків. Нині ж, у «піковому» жовтні, зареєстровано майже 40000 хворих та 780 померлих (вище в 1,6 раза). З початку пандемії на Одещині зареєстровано майже 207000 хворих на COVID-19, тобто інфікувався кожен 11-й житель, а помер — кожен 47-й. В останні 2,5 місяця ми бачимо зростання захворюваності, спричинене циркуляцією штаму «Дельта».

Посадовець підкреслив, що помітне зміщення у віковому розподілі хворих у бік молодших груп населення (включаючи дітей до 18 років), а най-уразливішим є вік 30 — 49 років.

Найінтенсивніше зростання захворюваності зафіксоване у територіальних громадах області: Балтській та Южненській міських, Любашівській, Окнянській, Суворовській селищних, Визирській, Дальницькій, Красносільській, Піщанській, Яськівській сільських. А найвищу летальність — в Арцизькій, Білгород-Дністровській, Кодимській міських та Саратській селищній тергромадах. Серед померлих — найбільше тих, кому понад 60 років. «При цьому, — зауважив посадовець, — ми маємо вкрай низькі показники охоплення вакцинацією осіб старше 60-ти. Так, у віковій групі від 60 до 69 років повний курс щеплень пройшли 15% наших краян, у віковій групі від 70 до 79 років — 7,2%, понад 80 років — лише 2,5%».

Сергій Дементьєв закцентував увагу учасників селекторної наради й на таких важливих питаннях, як діагностика захворювання (її обмежена доступність поза Одесою та великими адміністративними центрами унеможливлює своєчасне призначення лікування та проведення протиепідемічних заходів в окремих осередках захворювання) та зростання показників летальності (внаслідок важкого клінічного перебігу захворювання і зменшення тривалості інкубаційного періоду до п’яти днів, що призводить до зростання поширення захворювання серед контактних осіб).

«Ми просимо забезпечити координацію дій у рамках алгоритму співпраці з Держпродспожив-службою і Національною поліцією та виконання вимог чинних нормативних документів. SARS CoV-2 не є лише медичною проблемою. Медична служба вже вичерпує свій ресурс, і медики не повинні залишатися наодинці. Саме від сприяння органів місцевого самоврядування і влади на всіх рівнях залежить, як скоро ми зможемо подолати пандемію з мінімальними втратами для населення, медичної служби та відновити економічний потен-ціал регіону і повернутися до звичного життя», — наголосив Сергій Дементьєв.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua