№ 88-89 (22307-22308) четвер-субота 4-6 листопада 2021 року

Переглядів: 346

Національні пріоритет та одеські акценти

29-30 жовтня Президент України Володимир Зеленський побував з робочою поїздкою в нашій області

Глава держави взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося в Одесі й на якому розглядалися питання початку опалювального сезону та розвитку портів України.

Виступаючи на засіданні, Володимир Зеленський наголосив на важливості збереження тарифів на газ для людей на рівні минулого року, про що, зазначив він, підписаний відповідний меморандум між урядом, НАК «Нафтогаз України» та місцевою владою. «Я дуже сподіваюся, що окремі керівники на місцях зрозуміли головну суть цього важливого меморандуму: збереження тарифів на рівні минулого року. Про це ми домовилися. Ось де держава сьогодні інвестує в людей, допомагає місцевим владам», — підкреслив президент.

Переглядів: 317

Не ігноруйте вакцинацію!

Звернення голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького до жителів Одещини

Шановні жителі Одещини!

Сьогодні вкотре звертаюся до вас щодо необхідності вакцинування. Коронавірусна інфекція продовжує свій руйнівний наступ, стрімко зростає кількість хворих та померлих.

Переглядів: 314

Прикрив собою побратимів

Вічна слава Героям!

У понеділок Одещина провела в останній земний путь Героя-земляка Георгія Халікова, який загинув унаслідок артилерійського обстрілу неподалік Гранітного, захищаючи українську землю від загарбників-зайд на сході нашої держави.

«Виконуючи бойове завдання, вірний військовій присязі, у результаті артилерійського обстрілу проросійськими найманцями українських позицій, загинув воїн — майстер-сержант Халіков Георгій Журикович», — повідомив Полтавський обласний територіальний центр комплектування і соціальної підтримки (саме на Полтавщині проживав полеглий перед тим, як пішов захищати Вітчизну).

Переглядів: 332

З Риму в Глазго, від саміту до саміту

Наприкінці минулого і на початку нинішнього тижнів відбулися два саміти лідерів держав, що впливають на розвиток світової економіки, а також гостей, запрошених на ці заходи. При цьому зустрічі G-20 («Великої двадцятки») і кліматичної конференції СОР26 проходять, по-перше, в «особистому» режимі, а не через відеозв’язок, і, по-друге, обидва зібрання пов’язані одне з одним та присвячені фактично одному й тому ж питанню.

Не повернення, а виживання

Жоден з лідерів держав «двадцятки» у Римі і жоден з учасників конференції, присвяченій зміні клімату, в Глазго, думаю, не сумнівався: повернутися в світле минуле, у світ без пандемії і катастроф, пов’язаних з погодними катаклізмами, вже ніколи не вдасться. А суперечки про антропогенний вплив на клімат і про штучне походження коронавірусу можна на час відкласти. І зайнятися справами практичними. Подумати, як серед хаосу вижити.

Переглядів: 276

Зміни, що обмежують місцеве самоврядування

У Комітеті Верховної Ради з питань бюджету розглядається проєкт закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062, який уряд подав разом із проєктом держбюджету на 2022 рік і прийняття якого негативно вплине на діяльність органів місцевого самоврядування, застерігають в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Так, законопроєкт №6062 передбачає:

• Ліквідацію бюджету розвитку (наскрізні зміни до Кодексу). Це призведе до ліквідації «цільових» доходів, скорочення капітальних видатків місцевих бюджетів; існує загроза додаткового навантаження на органи місцевого самоврядування в частині фінансування делегованих повноважень, зокрема у сфері освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

Переглядів: 300

Чорне море: погляд у майбутнє

Останнього дня жовтня світ відзначив День Чорного моря. 25 років тому, 31 жовтня 1996-го, шість причорноморських країн підписали Стратегічний план з реабілітації та захисту Чорного моря, розроблений за підсумками проведення всебічних досліджень морського середовища.

Чорне море і його води з’єднуються Керченською протокою з Азовським морем, а протокою Босфор — з Мармуровим, через протоку Дарданелли — з Егейським та Середземним, будучи внутрішнім морем басейну Атлантичного океану. Його екологія дуже важлива для всього прилеглого регіону. До Чорного моря несуть свої води Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг, Мзимта, Ріоні, Кодорі, Інгурі, Чорох, Кизил-Ірмак, Ешлі-Ірмак, Сакар’я... Щорічний річковий стік в Чорне море орієнтовно становить близько 310 кубічних кілометрів, причому 80% цих вод виноситься на північно-західну шельфову частину, переважно Дунаєм та Дніпром. У морі мешкає більше 2,5 тисячі видів тварин і риб. Його ро-слинний світ представлений понад 270 видами багатоклітинних зелених, червоних і бурих донних водоростей, фітопланктон включає не менше 600 видів.

Переглядів: 281

За крадіжку — прочитати книжку

Засуджуючи двох злодіїв, які за попередньою змовою пограбували два автомобілі, Малиновський районний суд міста Одеси виніс неординарне рішення: замість трьох років позбавлення волі їм призначили умовне покарання на рік, а також зобов’язали прочитати «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена, «Біле Ікло» Джека Лондона та вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка.

«Суд вважає, що на обвинувачених необхідно додатково покласти (...) обов’язок, передбачений п. 6 ч. 3 ст. 76 КК, у вигляді дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, які будуть полягати у читанні книжок», — ідеться у рішенні суду.

Переглядів: 499

І ніхто нікуди вже не їде...

Застосунком цифрових державних послуг «Дія», повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, станом на 1 листопада користуються вже 9 мільйонів українців, а сертифікатів про вакцинацію проти Covid-19 згенерували в цифровому форматі — більше 5 мільйонів громадян.

Українці починають масово робити щеплення та генерувати сертифікати, відтак, ідеться в офіційному повідомленні, чим швидше люди масово вакцинуються, тим швидше ми вийдемо з червоної зони і повернемося до нормального життя без обмежень.

Переглядів: 283

Небезпека поліомієліту

На Закарпатті підтверджено другий в Україні випадок дитячого паралічу від поліомієліту: відняло ногу 12-літньої школярки.

До цього випадку на Рівненщині паралізувало півторарічну дитину з багатодітної родини (батьки свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання). Спалах хвороби нині долає Таджикистан, циркуляція поліомієліту не вщухає в Афганістані та Пакистані.

Переглядів: 292

Вчасно розпізнати інсульт

Про епідемію інсульту ВООЗ заявила ще 2004 року. У 2006-у Всесвітня організація боротьби з інсультом (World Stroke Organization, WSO) оголосила 29 жовтня міжнародним днем боротьби з цим захворюванням.

За даними офіційної статистики МОЗ, щороку в Україні стається до 130 тисяч випадків інсульту, близько 40% пацієнтів помирають упродовж першого місяця від початку захворювання. Кожен третій — це людина працездатного віку.

Переглядів: 733

Важке і чисте життя Володимира Рутківського

Вчора (31 жовтня) не могла писати нічого… Ще три дні тому, цікавлячись його самопочуттям, заспокоїлася, почувши його спокійний голос і заспокійливі відповіді, що з ним усе добре, що й у лікарні є його вірні читачі-шанувальники. Обмінялися думками щодо останніх літературних новин та нещодавно підведених підсумків премії ім. Валентина Мороза.

А нині ошелешена сумною звісткою про те, що від нас пішов письменник Володимир Рутківський. Людина постійного неспокою і пошуку, спрагла знань та краси цього світу…

Переглядів: 273

По горіхи — на комбайні

На Одещині в господарстві «Агро-еліта», розпові-дає фермерський сайт Kurkul.com, повним ходом збирають стиглі волоські горіхи. Цьогоріч уперше в Україні на таких працезатратних роботах задіяна спеціалізована горіхозбиральна техніка.

Як зазначається у повідомленні, площа горіхової плантації становить 91 га, де росте близько 17,5 тисячі дерев двох най-цінніших французьких сортів — Лара і Фернор. Закладка саду велася з 2013 по 2015 роки, а в початковий період плодоношення дерева вступили лише в 2019-у.

Переглядів: 274

Його сила спрямована на добро

1 листопада сповнилося 75 років народному богатиреві, майстрові спорту СРСР з боротьби самбо та рукопашного бою, заслуженому тренерові України з боротьби самбо, генералові українського козацтва й давньому другові «Чорноморських новин» Миколі Антоновичу Пасічнику.

Народився наш ювіляр у селі Шарівка на Хмельниччині, там закінчив восьмирічку, де був кращим учнем у вчителя фізичного виховання Петра Стародуба. До призову в армію працював на тракторі. А от усе подальше життя Миколи Антоновича та його спортивні здобутки пов’язані саме з Одесою.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net