Переглядів: 297

Магія італійської опери

Недавньої суботньої днини на дорожньому покажчику відстаней до всіх міст-побратимів Одеси, що стоїть побіля міської ради, стрілка з написом Генуя несподівано відхилилася від свого курсу та обернулася в напрямку театру опери та балету.

Того вечора тут лунали розкішні голоси італійських артистів. У концертній програмі «Вечір Верді та Пуччіні» молоді солісти Генуезької опери Марта Марі (сопрано), Джада Вентуріні (мецо-сопрано) й Алессандро Фантоні (тенор) виконали арії та дуети з найбільш знаних у світі опер двох на всі часи видатних італійців — Джузеппе Верді та Джакомо Пуччіні. Це — «Трубадур», «Луїза Міллер», «Набукко», «Мадам Баттерфляй», «Сила долі» (глядачі почули також увертюру до цієї опери та вступ до «Травіати»). Оркестром Одеської опери керував відомий італійський диригент Лоренцо Таццієрі.

Музика італійських композиторів звучить у нашому оперному чи не щодня. Це давня традиція, ще від тих часів, коли на цьому ж місці стояв перший міський театр, у якому на постійній основі виступала італійська трупа — аж до трагічної ночі 1 січня 1873 року, коли страшна пожежа дощенту знищила будівлю. Після спорудження нового, нинішнього театру опери та балету тут знову зазвучали голоси італійських артистів. Згадаймо принагідно, що на цій сцені виступала й велика українка Соломія Крушельницька, котру добре знала й італійська публіка… Загальновідомо, що українські голоси, наша мова за милозвучністю дуже наближені до італійських.

— Це чудесний театр, чудесний оркестр, ваше місто прекрасне, воно європейське, — в захваті сказав журна-лістам Лоренцо Таццієрі.

Італійські артисти привезли до Одеси ту особливу магію виконання, магію оперного мистецтва, що притаманні винятково італійцям. Попри те, виступи гостей перевершили всі сподівання. Були виконані кращі арії та дуети з найпопулярніших творів двох славетних композиторів минулого.

Найскладніші у вокальному сенсі арії лилися зі сцени невимушено й легко, таким природним був спів артистів, що захоплені глядачі довго аплодували, в залі багато разів лунали вигуки «Браво!». Наче один інструмент, звучав оркестр, вкотре показавши свою зібраність та майстерність, підкоряючись диригентській паличці Лоренцо Таццієрі.

У фіналі концерту глядачі довго не відпускали зі сцени виконавців «Застільної» з «Травіати» Джузеппе Верді — трьох наших гостей Марту Марі, Джаду Вентуріні й Алессандро Фантоні. Артисти залюбки повторили її «на біс».

«Вечір Верді та Пуччіні» відбувся у рамках партнерської програми.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com