Переглядів: 153

Оселились в парку #Лелеченьки

15 жовтня в дендропарку Перемоги відбулося відкриття скульптури #Лелеченьки — колаборації ДТЕК «Одеські електричні мережі» та молодого українського художника Леся Панчишина. Цей арт-об’єкт — частина еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, місія якого — привернути увагу до необхідності захисту птахів і популяризувати цілі сталого розвитку Глобального договору ООН в українському суспільстві.

Скульптура #Лелеченьки, встановлена біля центрального мосту дендропарку Перемоги, символізує не тільки проєкт компанії із захисту птахів, а й звертається до образу лелеки як важливого для українців символу родини і благополуччя. Виконана вона у стилі contemporaryart (сучасне мистецтво, що походить від модернізму, включає в себе більший спектр технік, обумовлений як розвитком технологій, так і пізнанням людиною власного тіла і свого місця у світі).

«У 2020-у «ДТЕК Одеські електромережі» долучився до програми орнітологічної безпеки. Торік ми встановили 26 платформ для гнізд лелек і птахозахисні пристрої на електролініях. За підрахунками екологів, це дозволило захистити від загибелі близько 150 птахів. Такі результати надихнули нас масштабувати наші зусилля, — розповідає генеральний директор компанії Олександр Фоменко. — Цьогоріч у рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки ми запланували встановити вже 60 таких платформ. Будемо й надалі підтримувати цю ініціативу, адже ДТЕК «Одеські електромережі» — сучасний бізнес, який у своїй діяльності орієнтується не тільки на досягнення бізнес-цілей, а й робить внесок у збереження довкілля та живої природи заради майбутнього нашої країни».

Наймасштабніший в Україні еколого-просвітницький проєкт включає кілька етапів. Це, зокрема, встановлення найбільшої в країні кількості захисних платформ для гнізд лелек упродовж одного місяця, еколого-просвітницький проєкт для дітей, медіа-проєкт і створення арт-об’єктів — скульптур #Лелеченьки у Києві та Одесі.

«Одеська скульптура #Лелеченьки — друга. Раніше анало-гічний арт-об’єкт ми відкрили на ВДНГ у Києві. Тепер ці дві області пов’язують між собою і наймасштабніший проєкт в Україні із захисту лелек, і витвори мистецтва, присвячені цьому проєкту, — коментує автор роботи Лесь Панчишин. — Завдяки мистецтву людство знає свою історію. Я радий, що в колаборації з бізнесом ДТЕК отримав можливість написати свою сторінку для історії й звернути увагу людей на важливість сталого розвитку. Який світ дістанеться нашим дітям — залежить від кожного з нас».

У рамках еколого-просвітницького проєкту влітку дванадцять юних екологів Одеси разом з енергетиками та екологами ДТЕК «Одеські електромережі» спостерігали за лелеками. На підставі своїх досліджень діти підготували відеоролики, які були опубліковані в соціальних мережах. Цей освітній проєкт — крок компанії до формування нової культури мислення й розуміння сталого розвитку у молодого покоління українців.

Відділ з комунікацій ДТЕК «Одеські електромережі».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com