Недільна школа для петрівських болгар
18 вересня у с. Петрівка (ст. Буялик) Березівського району урочисто відкрито недільну школу з вивчення болгарської мови, літератури, історії та культури. З нагоди такої значущої події сюди приїхали учні недільних шкіл з Кремидівки та Курісового, аби наочно продемонструвати, чому вже навчилися, й надихнути своїх однолітків старанно наслідувати їх. А діють такі школи під егідою Одеського обласного товариства болгарської культури «Тракія», яке очолює Марія Грудєва.
Варто зазначити, що жителі Петрівки – нащадки болгар, які у 1802-у, рятуючи своє життя від турецьких поневолювачів, знайшли притулок у причорноморському степу. І хоча минуло вже 219 років, тут зберігають мову, традиції та культуру прабатьківщини. Але молоде покоління хоче знати більше, і потяг до цього останнім часом зростає. Задовольнити цей потяг і ставить перед собою за мету названа національна інституція, яка тісно співпрацює із «Спілкою тракійських товариств Болгарії» під керівництвом Красимира Прем’янова.
Тож того дня біля Центру болгарської культури ім. Костянтина Михайлова-Стояна зібралося чимало дітвори у святкових національних костюмах. Тут же – їхні вчителі та мешканці Петрівки. Над будівлею Центру – державні прапори України і Болгарії та гасло «Добре дошли!» («Ласкаво просимо!»).
Відкрила урочистості Тетяна Пінакі – викладачка болгарської мови у майбутній школі. З привітаннями виступили сільський староста Юрій Єргієв, Марія Грудєва та родолюбка із с. Шарове Марія Божеску, яка подарувала книжки болгарською мовою.
Хор дівчаток Курісовської недільної школи виконав гімн творців болгарсько-слов’янської абетки Кирила та Мефодія і гімн «Тракія». Їхній чарівний, у три голоси, спів на кілька хвилин перетворив площу біля Центру на куточок Болгарії. Підготували цей чудовий виступ учителька Людмила Розборська і музикант Григорій Мустачко. Учень Кремидівської школи Михайло Опалінський прочитав вірш болгарського класика Івана Вазова «Аз съм българче». А майбутні учні Петрівської недільної школи Дмитро Пінакі та Катерина Скрипник посадили перед сходами Центру кущ троянди – один із символів Болгарії.
Як заведено, відбулося й перерізання стрічки почесними гостями свята. А потім усі учні під музичний супровід пустилися у запальне хоро.
— Сьогодні у нас велика радість, бо відкрилася ще одна болгарська недільна школа, щоб молоде покоління наслідувало своїх батьків і не забувало своє коріння, — розповіла Марія Грудєва кореспонденту. — Дякуючи болгарському уряду, вчителі та діти отримали необхідні підручники, а для проведення культурних заходів — національні костюми. Я вдячна і ке-рівникам місцевої влади за сприяння у наданні класних приміщень. Щодо Петрівки, то таку люб’язність виявив Віталій Дучєв — керівник Центру болгарської культури, де ми щойно провели наш захід. На Лиманщині така школа діє і в Красносілці. Я бачу зростання інтересу дітей до вивчення болгарської мови, культури болгарського народу. Цікаво, що такий інтерес виявляють не тільки болгари, а й діти інших національностей. Певна, що чим більше мов знаєш, то тим багатшим стаєш духовно, а завдяки цьому дружба між народами і країнами зміцнюється. Заради цього ми й працюємо.
Афанасій ГАЙДАРЖІ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206