Переглядів: 182

Створюймо ліси разом!

На базі державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» створено інноваційний лісорозсадницький комплекс з вирощування саджанців із закритою кореневою системою.

«Цей комплекс — поки що єдиний такий в Україні, він є символом фундаментальних кроків уперед. Подібні проєкти вже можуть отримати фінансування від Державного фонду регіонального розвитку. Їх кількість має зростати. Вважаю цей об’єкт вдалим прикладом для поширення досвіду в інших регіонах нашої країни», — підкреслив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У розсаднику за сучасною технологією вирощуватимуть сіянці біотично стійких, високопродуктивних порід для відновлення лісів Карпат та рівнинної частини: ялиця біла, бук лісовий, сосна звичайна, дуб звичайний, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші. В перспективі планується збільшити його потужність до 15 мільйонів сіянців із закритою кореневою системою.

Сьогодні ліси вкривають лише 15,9% території України, тоді як оптимальний показник — 20%. У рамках програми президента «Зелена країна» за три роки передбачається висадити мільярд нових дерев, а за десять років площа лісів має збільшитися на мільйон гектарів.

Основним драйвером виконання екоініціативи стане Держлісагентство, якому належить 73% лісів. До кінця 2024-го лісівники висадять дерева й кущі на понад 166 тисячах гектарів.

— Разом з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським ми розробили чітку дорожню карту з реалізації програми «Зелена країна». Ми вже почали збільшувати власні потужності. За ці роки у нас має з’явитися де-в’ять сучасних технологічних селекційно-насіннєвих центрів. Крім Львівщини, до кінця року відкриємо ще один — у Лимані Донецької області. Такі технологічні насіннєві центри будуть створені також на Волині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Київщині, Сумщині, Херсонщині, Кіровоградщині, — зазначив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

У рамках програми «Зелена країна» лісівники висаджуватимуть одно- і двохрічні сіянці деревних та чагарникових порід (залежно від місця розташування). Це будуть типові для України дерева: дуб звичайний, сосна звичайна, сосна кримська, ялина європейська, ялиця біла, бук лісовий, ясен звичайний, липа дрібнолиста, клен гостролистий, клен-явір та інші. Звісно, враховуватимуться і глобальні зміни клімату, щоб виростити біологічно стійкі лісові насадження.

За ініціативи Міндовкілля та Держлісагентства на майданчиках облдержадміністрацій створені відповідні робочі групи з виявлення самозаліснених земель та земель, придатних до лісорозведення. За результатами цієї роботи в обов’язковому порядку будуть виділені степові ділянки, які не підлягатимуть залісненню задля збереження біорізноманіття.

На спеціальному сайті, який уже доступний за посиланням zelenakraina.gov.ua, кожен зможе відстежувати хід висаджування лісів в окремих регіонах. Ну і, звісно, долучитися до масштабної екоініціативи. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом».

Створення нових лісів — це світовий тренд. Скажімо, ЄС збирається до 2030-го висадити три мільярди дерев. За останні роки сотні тисяч гектарів заліснила Туреччина. Проєкти з відновлення тропічних лісів набувають масовості у Південній Америці, Африці, Південно-Східній Азії. Створення лісів у правильних місцях є не тільки потужним засобом боротьби зі зміною клімату, а й запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, опустелюванню, сприяє збереженню біорізноманіття.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net