Пугачі повертаються у Придунав’я
У ці вересневі дні фахівці Rewilding Ukraine, Дунайського біосферного заповідника та Одеського зоопарку випустили у заповідній українській дельті Дунаю шість молодих пугачів.
Цей випуск став уже третім етапом програми реінтродукції цього дивовижного виду у дику природу і найбільшим за всю історію програми. Як і минулого разу, на двох птахів надягли GPS-передавачі, які допомагатимуть науковцям відстежувати їх.
«Наша мета — відновити популяцію пугачів у регіоні, випустити у дику природу 20 особин до 2024 року. Як показує досвід, якщо птахи обирають домівку на заповідній території — в Україні, Румунії або Молдові — у них є більше шансів вижити, — пояснив виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко. — Після випуску вся команда із хвилюванням стежить за пересуванням підопічних, сподіваючись, що у них все буде добре і що вони зможуть знайти нову домівку у дельті Дунаю».
Популяція пугача зникла у Придунав’ї та значно зменшилася на інших територіях України внаслідок зникнення місць існування, цілеспрямованого знищення диких птахів у 1960-их, зіткнення з ЛЕП та інших причин. Це призвело до того, що востаннє пугача бачили у дельті Дунаю ще 10 років тому. Через порушення харчових ланцюгів і біологічного балансу почали страждати й інші біологічні види.
Програма повернення пугачів у дельту Дунаю розпочалася після дослідження, проведеного з використанням рекомендацій Міжнародного союзу охорони природи. Перший їх випуск Rewilding Ukraine організував у 2019 році. Тоді у дику природу повернувся тільки один птах, що народився в Одеському зоопарку, фахівці якого мають великий досвід розведення пугачів у неволі. Птах успішно перезимував в українському Придунав’ї. Наступного року дельта Дунаю вітала вже трьох новоселів. Відомо, що двоє з них оселилися у румунському заповіднику. Цього року пугачів випустили значно більше, тож учені сподіваються, що якась частина з них залишиться на українській землі.
«Пугач — єдиний представник свого роду у фауні України. Він унікальний і спостерігати за ним дуже цікаво. Ці птахи — природні вороги щурів, які розвелися у прибережній частині дельти, і справжня зірка екологічного туризму. Пугач занесений до Червоної книги України, і ми хочемо зробити його повноцінним мешканцем цих місць», — наголосив Олександр Волошкевич, директор Дунайського біосферного заповідника.
Загалом програма повернення пугачів у Придунав’я передбачає випуск 20 особин упродовж п’яти років. Фінансову підтримку надає програма «Ландшафти під загрозою».
Джерело: https://rewilding-danube-delta.com.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206