Переглядів: 384

Пугачі повертаються у Придунав’я

У ці вересневі дні фахівці Rewilding Ukraine, Дунайського біосферного заповідника та Одеського зоопарку випустили у заповідній українській дельті Дунаю шість молодих пугачів.

Цей випуск став уже третім етапом програми реінтродукції цього дивовижного виду у дику природу і найбільшим за всю історію програми. Як і минулого разу, на двох птахів надягли GPS-передавачі, які допомагатимуть науковцям відстежувати їх.

«Наша мета — відновити популяцію пугачів у регіоні, випустити у дику природу 20 особин до 2024 року. Як показує досвід, якщо птахи обирають домівку на заповідній території — в Україні, Румунії або Молдові — у них є більше шансів вижити, — пояснив виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко. — Після випуску вся команда із хвилюванням стежить за пересуванням підопічних, сподіваючись, що у них все буде добре і що вони зможуть знайти нову домівку у дельті Дунаю».

Популяція пугача зникла у Придунав’ї та значно зменшилася на інших територіях України внаслідок зникнення місць існування, цілеспрямованого знищення диких птахів у 1960-их, зіткнення з ЛЕП та інших причин. Це призвело до того, що востаннє пугача бачили у дельті Дунаю ще 10 років тому. Через порушення харчових ланцюгів і біологічного балансу почали страждати й інші біологічні види.

Програма повернення пугачів у дельту Дунаю розпочалася після дослідження, проведеного з використанням рекомендацій Міжнародного союзу охорони природи. Перший їх випуск Rewilding Ukraine організував у 2019 році. Тоді у дику природу повернувся тільки один птах, що народився в Одеському зоопарку, фахівці якого мають великий досвід розведення пугачів у неволі. Птах успішно перезимував в українському Придунав’ї. Наступного року дельта Дунаю вітала вже трьох новоселів. Відомо, що двоє з них оселилися у румунському заповіднику. Цього року пугачів випустили значно більше, тож учені сподіваються, що якась частина з них залишиться на українській землі.

«Пугач — єдиний представник свого роду у фауні України. Він унікальний і спостерігати за ним дуже цікаво. Ці птахи — природні вороги щурів, які розвелися у прибережній частині дельти, і справжня зірка екологічного туризму. Пугач занесений до Червоної книги України, і ми хочемо зробити його повноцінним мешканцем цих місць», — наголосив Олександр Волошкевич, директор Дунайського біосферного заповідника.

Загалом програма повернення пугачів у Придунав’я передбачає випуск 20 особин упродовж п’яти років. Фінансову підтримку надає програма «Ландшафти під загрозою».

Джерело: https://rewilding-danube-delta.com.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net