Переглядів: 317

Одеса. Опера. Ковчег

Чи не найкращий час для відпочинку в Одесі — оксамитовий сезон. Уже спала спека, надворі — тепло і сонячно: можна і на пляж податися, і прогулятися історичним центром міста, милуючись неповторною архітектурою. Романтична пора, яку оспівували поети і прозаїки, що жили й творили у причорноморській перлині.

А ще у цей час — фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який проводиться уже вшосте.

У нинішній програмі — шість унікальних, знакових подій, у яких беруть участь понад 800 діячів мистецтв, зірки світових сцен, солісти оперних театрів України, відомі диригенти сучасності, хор, балет та оркестр нашої опери, Одеський національний філармонійний оркестр...

Фестиваль відкрився концертом «Україна — світу», в якому прозвучали кращі твори українських та закордонних авторів під девізом «Єдність. Воля. Незалежність».

«Я завжди підкреслював, що культура й ми-стецтво є найкращими дипломатами. І ми ще раз у цьому переконалися, послухавши чудові голоси з Латвії, Чехії, Молдови, Білорусі та національних опер нашої країни, — зазначив голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький. — Це справді створює підґрунтя для того, щоб Одеса впевнено й переконливо утвердила за собою статус культурної столиці нашої країни».

Під час відкриття «Оксамитового сезону» відбулася світова прем’єра творів українських композиторів: «Дзвонів» Михайла Шведа та уривків з опери «Катерина» Олександра Родіна за мотивами поеми Тараса Шевченка.

У виконанні чеської співачки Люції Канькової прозвучала арія Цариці ночі із «Чарівної флейти» Вольфганга Амадея Моцарта.

Всесвітньо відомий український співак Олександр Антоненко виконав монолог Отелло з однойменної опери Джузеппе Верді.

Гала-концерт завершився «Молитвою за Україну» Миколи Лисенка у виконанні хору та солістів театру-господаря мистецького свята.

У рамках фестивалю з величезним успіхом — при вщерть заповнених залах — пройшли «Богема» Джакомо Пуччіні та «Карміна Бурана» Карла Оффа.

Глядачка Олена Третяк, що приїхала до Одеси з Івано-Франківська, поділилася своїми враженнями: «Це було неперевершено. Це було справжнє свято — побувати у величному залі Одеської опери, послухати чудову музику, побачити феєричні спектаклі. Це справжнє свято прекрасної музики!».

У виконанні Національного одеського філармонійного оркестру під орудою народного артиста України Хобарта Ерла відбувся концерт популярної музики «Українська одіссея», який об’єднав відомі твори вітчизняних і світових композиторів.

Фестиваль триває.

У суботу, 11 вересня, Театральна площа перед Одеським оперним перетвориться на велетенську сцену. Тут відбуватиметься гала-концерт «Ballet Gala Classic&Modernю Одеса. Україна. Європа», у якому візьмуть участь видатні майстри світових сцен та зірки нашого балету.

Проведення таких концертів просто неба вже стало візитівкою «Оксамитового сезону». У нинішній програмі — фрагмен-

ти популярних балетів, сучасні композиції на музику українських авторів та грандіозна прем’єра «Болеро» Моріса Равеля у постановці Георгія Ковтуна.

І на завершення фестивалю 15 вересня — унікальний проєкт «Ковчег Україна: музика» під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів (на знімку). У програмі візьмуть участь Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU, чоловіча хорова капела «Дударик», Камерний дівочий хор Київського державного музичного ліцею ім. М.В. Лисенка, етно-гурти «ДахаБраха», «Хорея козацька», «Курбаси», солісти Домініка Чекун, Уляна Горбачевська, Оксана Нікітюк, Назар Тацишин.

Залишилося тільки дві події цьогорічного фестивалю. Не пропустіть!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com