Переглядів: 183

Щастя мати таких друзів

У народі кажуть: родичів дарує нам Бог, від нас це не залежить, а друзів дозволив той же Бог обирати нам самим, а їм, у свою чергу, і нас. Хто ж не відчув, як багато важать у житті друзі, справжні, вивірені, надійні! Одні з них — з дитинства, інші — зустрілися на життєвих стежках. Вони з нами поруч і в радості, і в біді, вчасно підтримають, допоможуть, вселять бажання шукати вихід з будь-якої, здавалося б, безнадійної безвиході, і ти часто його знаходиш. Велике щастя мати таких друзів. То одне з найцінніших багатств!

Для багатьох ветеранів-журналістів Одещини таким другом є Володимир Павлович Павліченко, який очолює регіональну спільноту старійшин НСЖУ (до речі, він ще й є заступником голови обласної Ради миру).

У ці дні Володимир Павлович відзначає сер-йозний ювілей — 75-річчя. Тож є гарна нагода, а відтак і наша черга привітати його, щиро побажати всіляких гараздів, бо ж він постійно вітає нас із різними святами, подіями, вдалими публікаціями, іншими творчими набутками.

Народився наш Володя, як зазвичай з висоти нашого віку ми його звемо, у селищі Погребище мальовничої Вінниччини в сім’ї простих трударів. Батько, на всі руки майстер, працював на виробництві, мати — в колгоспі. Раділи батьки синочку, бо не гоїлось серце від тяжкої втрати його малого братика. Зазнало хлоп’я труднощів повоєнних нестатків, і хоч був у сім’ї найменшим, не зростав пестунчиком. «Я сам» — то чи не найперший свідомий вислів впертого хлопчика. Змалку ніякої домашньої роботи не цурався і в школі радував батьків успіхами, поведінкою.

Була перша робота на виробництві, потім — служба в армії. Далі голова пішла обертом: куди податися — до Вінниці, Києва? Красиві, гарні міста. Але й Одеса з морем неподалік. І саме це переважило у тому виборі. Без проблем вступив до тех-нікуму, оволодів професією майстра обслуговування холодильного обладнання. Там по-справжньому закохався, зустрівши свою Надійку, яка й стала невдовзі дружиною. Вже відзначили 50-літній юві-лей подружнього життя. Далі був інститут холодильної промисловості. Але й цього здалося замало. Невсидющого-всюдисущого чоловіка вабила професія юриста. І цей рубіж здолав, закінчивши юридичний факультет ОДУ ім. І.І. Мечникова.

Робота за новим фахом припала до душі. Пішов у підрозділ транспортної міліції на залізниці. Подобалося працювати з громадськістю, людьми. Завжди знаходив контакти, легко налагоджував зв’язки. Старався популяризувати досвід кращих працівників спочатку на сторінках галузевої газети «Чорноморський гудок», а згодом його замітки, замальовки почали з’являтися на сторінках інших газет. Часто цей скромний, не метушливий чоловік навідувався до нашої «Чорноморки», і не забуває до неї дороги впродовж десятиліть.

Саме робота в міліції подарувала йому зворушливу дружбу з цікавою, непересічною людиною, майстром спортивних єдиноборств, відомим нашим силачем, який бантиком зав’язує найтовстіші цвяхи, босоніж може пройти по битому склу, — Миколою Пасічником. Саме Володимир Павліченко став справжнім літописцем його життя, порадником й однодумцем, нерідко і переконливим опонентом у різних ситуаціях, скрутах. І богатир його слухає, дослухається до думки друга.

Ми, ветерани-журналісти, вдячні нашому Володимиру Павловичу, Володі за увагу й повагу до нас. Це так важливо для людей старшого віку. За те, що старається завжди підбадьорити, закликає не полишати творчості, щиро цікавиться нашим життям, здоров’ям, завжди готовий хоч чимось допомогти. Вдячні за цікаві зустрічі, свята, які влаштовує наша Спілка і куди завжди нас за-прошує. Ми не відчуваємо себе забутими і нам щиро заздрять колеги з інших областей.

Здоров’я, успіхів тобі і наснаги, дорогий друже! Щастя усій твоїй родині! Прокладай і надалі містки дружби між людьми, де тільки можна. Їх сьогодні, на жаль, помітно бракує. І вперед до ще крутіших ювілеїв!

Оксана ПОЛІЩУК,
заслужений журналіст України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua