Переглядів: 196

Стоячи понад часом...

27—28 серпня відбулися урочистості з нагоди 215-річчя заснування села Мирного.

У рамках святкування з ініціативи благочинного Біляївського та Овідіопольського районів Одеської області Православної церкви України протоієрея Василя Єдина та за підтримки Біляїв-ської міської ради й меценатів було відновлене старе кладовище, де поховані перші поселенці. У прямому значенні активісти відкопували і знову встановлювали вікові надмогильні пам’ятники, розчищали технікою й власноруч територію, вивозили сміття, висаджували квіти, облаштовували доріжки.

27 серпня тут уже провели поминальну церемонію. До участі в ній запросили представників різних релігійних конфесій: єпископа Одесько-Сімферопольської дієцезії Римо-католицької церкви Станіслава Широкорадюка, єпископа Одесько-Балтської єпархії Православної церкви України Афанасія, пастора Німецької євангелічно-лютеранської громади села Петродолинське Олександра Гросса, представника Греко-католицької церкви отця Олександра Смеречинського, місцеве духовенство. Серед запрошених — голова німецького культурного центру «Петерсталь» Олександр Тибеліус і помічниця почесного консула Німеччини в Одесі Олена Кащи.

Урочистості прикрасили своїми виступами хор німецької євангелічно-лютеранської громади Петродолинського та представники центру «Петерсталь».

Родзинкою святкування стало відкритття пам’ятника засновникам села — першим поселенцям німецької колонії Freudental. Його ескіз розробив біляївець Дмитро Український, а відтворив Віктор Якубенко. Центральним символом монумента є дерево, що уособлює життя, безсмертя і нескінченність. Стоячи понад часом, воно символічно об’єднує минуле, сучасне і майбутнє.

Право відкрити пам’ятник надали біляївському міському голові Михайлу Бухтіярову і помічниці почесного консула Німеччини в Одесі Олені Кащи, які подякували людям, що зробили все можливе, аби пам’ять про засновників села була відроджена й увічнена. Цей акт став своєрідним вибаченням за багаторічне забуття і той біль, який їм довелося пережити.

Так на Одещині відновлюється спадщина самобутньої культури та європейських цінностей, що через різні причини наразі майже похована по всьому Причорномор’ю. Жителі Мирного вірять, що це дасть поштовх до розвитку туристичної, економічної привабливості їхньої громади.

І це цілком ймовірно, адже, за словами Василя Єдина, коли інформація про цей захід поширилася в мережах, до місцевої фейсбук-групи почали писати люди зі Сполучених Штатів, Канади, Австралії, Німеччини, Австрії — нащадки перших німецьких поселенців, які називали імена своїх предків і просили згадати їх, а також розповісти, як можна відвідати села Мирне (Freudental) і Широку Балку (Karlstar).

Ярослава РІЗНИКОВА.
заступниця директора департаменту культури, національностей, релігій
та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА.
Фото «Біляївка.Citi».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net