Переглядів: 213

Місце поховання чи злочину?

Міжвідомча робоча група з питань увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій, похованих у районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги, представила перші результати своєї роботи.

Як повідомляє пресслужба Одеської міськради, ця група розділена на дві підгрупи. Одна веде документальну роботу, звертаючись з відповідними листами в архіви Румунії, Німеччини, а також через МЗС Росії в архіви Москви, де зберігаються основні матеріали НКВС, друга — пошуково-дослідницьку.

«Сьогодні вже є дані з архівів СБУ, національної поліції та Державного архіву Одеської області: складені списки майже 40 тисяч людей, репресованих в нашій області, 8120 з них у 1937—1938 роках були засуджені до розстрілу. Оскільки основним місцем розстрілів НКВС була Татарка, саме місце на 6-у кілометрі Овідіопольської дороги, то є всі підстави вважати, що більшість з них покоїться тут», — розповів керівник групи, віцемер Одеси Олег Бриндак.

Наразі на місці репресій сталінського періоду, коли людей убивали без суду і слідства, виявлено 29 розстрі-льних ям. На даному етапі завданням групи є визначення меж поховань без ексгумації тіл, а також збір артефактів, що свідчать про час поховання, а можливо, й імена закатованих.

Як зазначила кандидатка історичних наук, археологиня, член-консультант робочої групи Тетяна Самойлова, площа ділянки, що досліджується, — 5 гектарів, з яких обстежено трохи менше половини. Пошук і розкопки розстрільних ям триватимуть й у вересні, поки дозволятиме погода.

«Сьогодні ми встановлюємо сам факт присутності тут останків. Скільки їх, ми не знаємо, бо яму не розкриваємо, а просто маркуємо місце поховання і консервуємо останки до проведення наступного етапу досліджень. Ці роботи важливі не тільки для Одеси, а й для всієї країни. Жахає те, що тут була територія міського звалища. Це верх цинізму, який тоді відбувався: ями виривали в сміттєвому шарі й трупи засипали тим же сміттям. Тобто люди після смерті виявилися похованими у сміттєзвалищі», — підкреслила Тетяна Самойлова.

Надалі експертам-криміналістам належить з’ясувати, чи є це місце похованням розстріляних людей, а чи це безпосередньо місце злочину.

Джерело: https://ivasi.news.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net