Переглядів: 206

Набутки і прикрощі письменницької спільноти

Одеська письменницька організація поповнюється новими талантами, ще не знаними широким загалом та почасти вже заявленими про себе книжками. Впереваж, це люди вже середньо-го та старшого віку, з чималим життєвим, а то й літературним досвідом. Поза тим, відчувається гостра потреба в молодих обдаруваннях, щоби жвавіше заструменіла кров у жилах письменницької організації. Вони є, але існують поза Спілкою, вочевидь, дослухаються до її трохи попсованої опінії, виголошуваної нерідко радикалами в українському письменництві.

Недавно одеські майстри красного слова — члени НСПУ — після тривалої перерви через санітарно-епідеміологічні заборони посходились, нарешті, на свої збори. Через неможливість зібратися у власному приміщенні, якого, фактично, нема, обласна письменницька організація змушена проводити свої заходи в Одеській національній науковій бібліотеці, тепер уже — на підставі цілком конкретних домовленостей. Прийшли, зазвичай, далеко не всі. Попри всілякі недуги та хворощі (вік бере своє!), дачні вакації, а може — й з причини байдужости до того, чим живе організація, над чим працюють і чого досягли за цей час колеги.

Властиво, якраз інформуванням про здобутки збори й почалися. Перед тим хвилиною мовчання вшанували пам’ять колег, котрі в часі міжсезоння відійшли в інші світи. За період, що минув, з’явилося кілька цілком пристойних книжок. Більшість з цих видань відзначена під час проведення інтелект-форуму «Українська книга на Одещині» та недавнього фестивалю «Зелена хвиля», на різних літературних конкурсах. Відбулася низка цікавих книжкових презентацій. Про все це докладно говорив очіль-ник організації Сергій Дмитрієв, та й самі автори охоче ділилися приємними новинами свого творчого життя, коротко інформували, над чим працюють.

Про перипетії виходу своєї книжки «Судний день. Батурин» говорив відомий поет Станіслав Стриженюк. Сигнальні примірники роману у віршах вийшли друком якраз до 90-ліття автора. Цього року вперше брав участь в інтелект-форумі поет Віталій Бошков, котрий пише не лише рідною гагаузькою, а й укра-їнською мовами і є автором книжки перекладів та оригінальних віршів, присвячених нашому геніальному філософу, — «Осягнення Сковороди» (разом з автором поеми «Осягнення» Дмитром Шуптою), що вийшла білінгва.

Про творче життя письменників Чорноморська розповіла Валентина Сидорук. А шевченківський лавреат Володимир Рутківський говорив про справи об’єднання дитячих письменників.

Як завжди, порушувалися й проблемні питання з життя нашої творчої спільноти. На необхідності відновлення письменницького часопису наголосила прозаїк Арсенія Велика. Поет і перекладач Анатолій Глущак нагадав про двотомову Антологію одеських письменників, що вийшла друком десять років тому. Відтоді немало змін відбулося в організації, а відтак наспів час подбати про нове аналогічне видання. Йшлося також про удосконалення шкільного курсу «Література рідного краю», про книжки для дітей.

Збори заслухали чотирьох пошукачів письменницьких посвідчень НСПУ. Це — Володимир Бабієнко, Віталія Бабущак, Михайло Гершкович і Любов Купцова. За підсумками таємного голосування всі четверо успішно пройшли цей неминучий етап. Тепер слово за приймальною комісією Національної спілки письменників України.

Роман КРАКАЛІЯ,
член НСПУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net