Переглядів: 245

Нові «Одеські зигзаги»

В Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація альманаху «Одеські зигзаги» та зустріч з авторами, чиї твори увійшли до видання: Сергієм Брайком, Ритою Колобовою, Іваном Рябухіним, Юрієм Работіним та іншими.

Заступниця генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька привітала присутніх з виходом чергових «Зигзагів» і зауважила, що презентований нині випуск стане чудовим подарунком читачам до Дня міста, бо «тут — проза, поезія, пісні, розповіді про Одесу та одеситів, про час, у який ми живемо. Тут є все, що властиве одеському стилю: цікаве і кумедне, тонкі й точні спостереження, іронічні сценки і, звичайно ж, неповторна «одеська» мова».

Сергій Брайко, публіцист, поет, упорядник презентованої та інших збірок серії «Зигзаги», поділився цікавими несподіванками, що сталися під час роботи над виданням, та прочитав кілька власних творів.

Про творчі плани щодо подальших випусків «Зигзагів» і роботу благодійного фонду «АVЕ» розповіла його голова Рита Колобова, член НСЖУ, почесний працівник культури України. Від імені очолюваної неї інституції вона передала примірники альманаху та інші книжки до фондів бібліотек Одеси, зокрема й ОННБ.

Володимир Островський, мисте-цтвознавець, арт-критик, старший науковий працівник Одеського музею західного і східного мистецтва, ретельно проаналізував твори, представлені у «Зигзагах», і закликав нинішніх майстрів слова частіше звертатися до класиків вітчизняної літератури у пошуках «одвічних нових форм». А на завершення свого виступу із захопленням прочитав кілька віршів Тараса Шевченка.

Окрасою творчої зустрічі стали виступи співачки, лауреатки міжнародного Грінівського фестивалю «Червоні вітрила» Людмили Берещук та виконавців авторської пісні Віолетти Лашкул і Сергія Никитченка (арт-проєкт БФ «AVE»).

Про збереження культури й неповторного колориту Одеси йшлося у слові Світлани Крижевської, відомої мисткині, старшої викладачки кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, члена Національної спілки художників України.

У літературній частині зустрічі звучали поетичні та прозові твори, представлені в альманасі «Одеські зигзаги», у виконанні авторів: Івана Рябухіна, Світлани Коновал-Чечко, Тетяни Крупник, Катерини Лещенко, Наталі Лук’яненко, Андрія Рюрікова та інших.

Тамара КУХАРУК,
завідувачка відділу соціокультурної діяльності ОННБ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net