Переглядів: 168

Гідні Франкового слова

27 серпня у Центральній міській бібліотеці ім. Івана Франка (пров. Книжний, 1А) відбулося нагородження лауреатів І муніципального щорічного конкурсу ім. І.Я. Франка.

Цей конкурс заснований цьогоріч і присвячений 30-літтю Незалежності України і 165-літтю від дня народження видатного письменника, публіциста та громадського діяча Івана Яковича Франка. Ініціатори заснування конкурсу — департамент культури та туризму Одеської міськради та ЦМБ ім. Івана Франка.

Мета творчого змагання — популяризація літературної та публіцистичної спадщини Івана Франка, кращих зразків українського літературного письменства, заохочення і підтримка сучасних авторів.

На інформацію про конкурс відгукнулися літератори з усіх областей України. Всього взяли участь понад 30 авторів.

Рішенням журі у номінації «Проза» лауреатами стали: Микола Бурмек-Дюрі (м. Мукачево) за книжку «Щоденник молодого рома-мандрівника» (1-ша премія) та Олександр Козинець (м. Київ) за роман «Картка Марії» (2-га премія).

У номінації «Поезія» лауреатами названі: Олена Іськова-Миклащук (м. Хмельницький) за збірку поезій «Світло на дні бліндажа» (1-ша премія) і Надія Позняк (м. Суми) за збірку поезій «Ряди Фур’є» (2-га премія).

У номінації «Журналістика» переможцями визнані: Ярослава Різникова за цикл українознавчих радіопередач «Радуниця» (1-ша премія) і вчитель фізики ЗОШ №105 м. Одеси Василь Вельможко (2-га премія) за серію культурно-просвітницьких статей, опублікованих у газетах «Вечеряя Одесса» і «Чорноморські новини» впродовж 2020—2021 років.

У номінації «Популяризація творчості Івана Франка» перемогли: одеський скульптор, член НСХУ Віктор Шестопалов за проєкт пам’ятника Іванові Франку (1-ша премія) і викладач Тетяна Горянська за дослідження творчості Івана Франка в контексті європейської літератури, опубліковані у «Науковому віснику Міжнародного гуманітарного університету» (2-га премія).

Дипломантами конкурсу стали: Олена Дмитерко за книжку «Король палаючого неба», Ольга Бортнікова, Денис Войтенко, Марія Мосійчук і Катерина Черниш за книжку новел «Життєві перехрестя», Артем Попик за книжку «Про Котел та інші оповідання», Андрій Жук за збірку поезій «Ці незбагненні сутінки осінні», Ірина Мостепан за книжку «Ласкавий хліб», Віталій Бошков за книжку «Чарівне свічадо», Ірина Кримська за книжку «На перехресті долі та Ірші», Олександр Галяс за книжку «Гендерна журналістика: люди, теми, діалоги», Андрій Кириченко за книжку «Гільзи у кишені».

Грамоти конкурсу відзначені: Анатолій Сергієнко, Христина Клебак, Лідія Яцкова, Віктор Васильчук, Богдан Козійчук, Любов Сердунич, Максим Рязанцев, Яна Малига, Михайло Мілян, Катерина Бойко.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net