Переглядів: 164

«Подаруй книгу сільській бібліотеці!»

У цій акції взяли участь адміністрація ТОВ «Злагода Південь», співробітники компанії ADEPT GROUP і редакція обласної газети «Чорноморські новини»

Чи замислювалися ви про те, що книжка, подарована конкретній людині, її одну й порадує, а книжка, передана в дар бібліотеці, стане в нагоді багатьом, особливо, якщо це бібліотека сільська?

Ось адміністрація ТОВ «Злагода Південь» (с. Ройлянка Саратського району) і вирішила провести благодійну акцію «Подаруй книгу сільській бібліотеці!». Книжки збирали різні за тематикою і призначенням: художня література, довідкова, навчальна, історична... До цієї доброчинної ініціативи долучилися також колеги з компанії ADEPT GROUP (засновник і голова ради директорів Іван Миколайович Лук’янчук, який народився і виріс у Ройлянці). А крім видань благодійники вирішили подарувати бібліотеці ще й новий комп’ютер. Бо до того, який вона має, майже завжди вишиковується черга школярів. Молодшим подобаються комп’ютерні ігри, та й старші їх полюбляють, але, певна річ, їхні інтереси різноманітніші. Коли в школі запровадили навчання-онлайн, то комп’ютер був «гарячим» від напруженого використання.

За словами завідувачки бібліотеки Валентини Іванівни Клевець, один комп’ютер не може задовольнити попит, адже не в усіх у селі є можливість купити його чи смартфон. А якщо не зважати на інтереси молоді, на її потяг до інтернету, то завтра втратиш читачів.

Можна, звісно, помріяти, що колись ройлянська бібліотека стане мультимедійним центром (а такі в селах України вже є) і її відвідувачі користуватимуться безкоштовним інтернетом, skype-зв’язком, друкуватимуть, скануватимуть і копіюватимуть. Що пенсіонери зможуть тут оплатити через комп’ютер комунальні послуги, а діти й молодь — поспілкуватися в креативному просторі чи влаштувати віртуальний тур музеями світу. Та поки що до цього робляться перші кроки.

... Коли директор ТОВ «Злагода Південь» Юрій Маковецький заніс до бібліотеки книжки і комп’ютер, шестикласник Костя Мараріца не міг стримати емоцій. Він кілька разів перепитав: «Це що? Тепер у бібліотеці буде два комп’ютери? Клас!». Зраділи подарункам і юні читачки, які якраз туди навідалися, — Оленка Федорончук і Настя Маковецька. Ну й, звичайно, раділа подарункам господиня бібліотеки Валентина Іванівна.

Утім, на неї чекав ще один сюрприз: до акції «Подаруй книгу сільській бібліотеці!» приєдналася і редакція «Чорноморських новин». Вона передала для читачів Ройлянки книжки своїх журналістів та авторів: Валентина Щегленка, Майї Фідчунової, Євгена Акимовича та інших. А «Твої імена, Україно» Валентина Щегленка бібліотекарка тут же виставила на стенд, присвячений 30-річчю незалежності України. Треба відзначити, що Валентин Щегленко — один з кращих журналістів «Чорноморки». На жаль, два роки тому він пішов від нас в інший світ. Але живі його книжки, які тепер читатимуть і в Ройлянці.

Поповнення бібліотечного фонду сьогодні, як ніколи, актуальне, адже з переходом в ОТГ сільську книгозбірню позбавили централізованого постачання новодруками, нема передплати на періодичні видання, навіть змінили її штатний розпис: тепер завідувачка працює на пів ставки.

— І все ж, я сподіваюся, що ситуація зміниться на краще, — каже Валентина Іванівна. — Добре, що знаходяться люди, яким не байдужа доля сільських бібліотек.

Як з’ясувалося, у книгозбірні завжди були друзі, які дарували їй новинки для поповнення фондів.

— Іноді нас це дуже виручало, — згадує завідувачка, — адже серед читачів траплялися й недбайливі, які «забували» повернути взяте видання. І нам доводилося поповнювати бібліотечний фонд з особистих коштів. Я завжди з вдячністю згадую наших дарувальників: Ніну Матвійчук, Анатолія Берестюка, Ольгу Урсул та інших.

Нині їх стало ще більше. Валентина Іванівна Клевець висловила велику подяку благодійникам Юрієві Івановичу Маковецькому, Іванові Миколайовичу Лук’янчуку, редакторові газети «Чорноморські новини» Іванові Володимировичу Мельнику.

— Напевно, це хороший знак, що подарунки ми отримали напередодні 30-річчя незалежності України, — сказала вона. — Бути Україні квітучою і читаючою! Я в це вірю. І нехай у нас більшає шанувальників української книги!

Лариса БУЛЛО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net