Переглядів: 276

«Кіно у твоїх ДНК»

Саме так звучить девіз 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який розпочався цими днями. Нинішнього тижня наше місто знову перетворилася на столицю кіно. Після торішньої перерви на локдаун, коли всі події 11-го ОМКФ відбувалися в онлайн-просторі, ми знову можемо брати участь у святі кіно оффлайн.

Урочиста церемонія відкриття форуму відбулася в Одеському національному академічному театрі опери та балету.

На червоній доріжці — зірки укра-їнського та світового кіно, представники мистецьких спільнот, політики і чиновники, завсідники культурних імпрез.

Ведуча церемонії Яніна Соколова пройшлася червоною доріжкою, тримаючи в руках невеличкий плакат на підтримку закону щодо легалізацію медичного канабісу (і вона, як людина, котра подолала онкозахворювання, знає таки більше про цю проблему, ніж основна маса населення).

З відкриттям фесту гостей привітала президентка ОМКФ Вікторія Тігіпко:

— Цього року наш фокус — національне кіно. Нам потрібно навчитися заробляти на унікальних можливостях, які є в Україні. Адже ми хочемо, щоб у нас знімали кіно. Щоб чітко працювали кешрібейти. І щоб такі серіали, як «Чорнобиль», знімалися саме у нас, а не у сусідів. Зараз украй важливо переосмислити якість фільмів, які кіноіндустрія транслює глядачеві. Ми чітко усвідомлюємо, що буде запит на фестивальне кіно для перегляду на широких екранах і на якісний мейн-стрим — для домашнього перегляду. Саме це коригує тренди розвитку кіноіндустрії. Але незмінним залишається гіперзапит на креативність. Саме тому ми з вами сьогодні знаходимося тут.

До учасників фестивалю звернувся голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. Він, зокрема, зачитав привітання від Президента України Володимира Зеленського, у якому йдеться: «Приємно, що Одеський кінофорум став надзвичайно важливою культурною подією, яка сприяє розвиткові національного кіно, його інтеграції до європейського культурного простору, міжнародній співпраці кінематографістів. Вдячний організаторам фестивалю за активну громадянську позицію, на-тхнення в популяризації вітчизняних фільмів, підтримці творчої молоді. Мені близький девіз фестивалю — «Кіно у твоїй ДНК», адже це і про мене, і про багатьох співвітчизників, у ДНК яких є ген любові до кіно. Вірю в потужний талант українських митців і переконаний, що нинішнє покоління кінематографістів здобуде нашому кіно світову славу».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять відомого україн-ського митця, директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, який після тяжкої хвороби пішов із життя 8 серпня.

Бурхливими оваціями зала вітала 84-річного режисера анімаційного кіно й учителя кількох генерацій українських мультиплікаторів Євгена Сивоконя, який піднявся на сцену, щоб отримати статуетку «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво.

— Я дуже розчулений таким привітанням і сприймаю цю нагороду як відзнаку за роки у цій професії. Це показник того, що нам вдалося і пощастило зробити — нам пощастило зняти чудові фільми та виховати талановитих учнів. Я сподіваюся, вони підхоплять цю традицію і понесуть її далі. Бажаю, щоб українська анімація розвивалася і наші учні отримували нагороди на різних фестивалях.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль приурочений до 30-річчя Незалежності України, а відтак акцентований на національне кіно. Тож єдина його конкурсна програма — саме національна. Подано понад 250 фільмів, з яких більше 60 — повнометражні. Під час конкурсної програми буде показано шість повнометражних і вісім короткометражних стрічок.

Святковий кіномарафон розпочався. Всі — у кіно!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com