Переглядів: 160

Дмитро РАЗУМКОВ: На принципах партнерства

28—30 липня Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках триденної робочої поїздки відвідав Миколаївщину та Одещину.

У нашій області насамперед він завітав на державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний», який є лідером з перероблення вантажів та найбільшим платником податків у морській галузі України. У 2020-у порт досягнув максимальної річної потужності — перевантажив 18,81 мільйона тонн.

Саме у ці дні «Южний» святкував 43-ю річницю свого заснування.

— Сьогодні ми можемо багато говорити про перевезення, але морські перевезення — це найголовніший напрямок. Сьогодні інвестиції у портову галузь є одним із пріоритетів й у Верховній Раді, і в профільних ко-мітетах, які працюють у цьому напрямку, — зазначив очільник парламенту у вітальній промові. — Ви — наймолодший порт, але один з найпотужніших у нашій країні. Ви — містоутворююче підприємство, ви робите дуже багато і для Южного, і для області. Думаю, не буде перебільшенням сказати, що ви це робите і для держави.

З нагоди свята Дмитро Разумков вручив портовикам грамоти та цінні подарунки. В. о. директора ДП «Морський торговельний порт «Южний» Олександр Олійник, удостоєний Почесної грамоти Верховної Ради, зокрема, зазначив: «Торік наш порт побив усі рекорди і заробив понад 400 мільйонів прибутку».

Після урочистих заходів Дмитро Разумков на буксирі «Володимир Іванов» оглянув акваторію Малого Аджалицького лиману і причали державного стивідора та обговорив з керівництвом «Южного» виробничі й фінансові результати, сучасний стан та перспективи розвитку підприємства.

Наступного дня голова ВР відвідав Одеську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. М.С. Грушевського і побував у Музеї української книги, відкриття якого заплановане до Дня Незалежності.

У рамках візиту Дмитро Разумков разом з очільницею департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталією Одарій-Захар’євою побував у військово-медичному клінічному центрі Південного регіону, що на Пироговській, зокрема у відділенні нейрохірургії, вручив грамоти співробітникам госпіталю та учасникам АТО/ООС.

Ще одне підприємство, з роботою якого ознайомився високий гість, — товариство з додатковою відповідальністю «ІнтерХім», що спеціалізується на виробництві лікарських препаратів та компонентів для них, які поставляються і на внутрішній ринок, й на експорт.

Генеральний директор «ІнтерХіму» Анатолій Редер підкреслив, що одним з пріоритетних напрямків діяльності підприємства були від початку і залишаються нині наукові до-слідження.

— Україна має великий потенціал у фармацевтичній галузі. Переконаний, наша держава має всі умови та можливості для росту й розвитку у цій царині. Працюючи спільно з бізнесом та місцевою владою, ми зможемо досягти амбітної мети — зробити Україну справді сильною та успішною, — впевнений Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради долучився також до Дня діалогу в рамках Українського муніципального форуму. У своїй промові він наголосив на значущості діалогу між владою і су-спільством та між різними рівнями й інституціями державної влади і місцевого самоврядування, бо саме діалог, переконаний він, є запорукою розв’язання багатьох питань, які турбують українців. Говорив, зо-крема, про тарифи, звернув ува-гу на важливості забезпечення спроможності громад та висловив сподівання на те, що реформа децентралізації матиме ус-пішний фінал.

«Без Верховної Ради, — зауважив Дмитро Разумков, — важко впроваджувати реформи та зміни, на які очікують громади. Водночас без підтримки місцевої влади ми не зможемо реа-лізувати всі ті завдання й перебороти всі ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною». Так, визнає спікер, діалог між владою різних рівнів, між владою і суспільством не завжди простий, але він важливий для реалізації завдань, що стоять перед державою.

«Я неодноразово говорив, що ми повинні вибудовувати вертикаль влади. Але ця вертикаль не має базуватися на принципах підлеглості або залежності. Це повинні бути партнерські відносини», — зазначив очільник парламенту.

А ще нагадав, що Верховна Рада ІХ скликання відновила роботу Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, до складу якої входять представники профільних комітетів, громад та асоціацій. «Думаю, це той ефективний майданчик, який може бути полем для вирішення багатьох питань», — додав він.

Спікер ВР нагадав, що на останньому засіданні Консультативної ради йшлося, зокрема, про ситуацію з тарифами. Як результат — ухвалення закону «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» (№ 3508-д). «Це той документ, який допоможе вийти з кризової ситуації, що виникла на початку року. До того, аби проєкт став законом, доклала зусиль уся Верховна Рада, й сьогодні він був підписаний та направлений на підпис Президентові України. Це дієвий інструмент, який надала Верховна Рада для врегулювання питання», — наголосив Дмитро Разумков, додавши, що будь-які зміни тарифної політики мають бути прогнозованими, а «не ставати для людей шоковою терапією».

У контексті забезпечення спроможності територіальних громад очільник депутатського корпусу нагадав про дискусію, яка триває в парламенті навколо податкових змін, передбачених законопроєктом №5600 («Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»), і, звертаючись до представників громад, наголосив: «Дуже важливо забезпечити вашу спроможність виконувати всі ті функції, які вам сьогодні надає держава».

У громадах, звісно, тільки за. І дуже чекають законодавчо за-кріплених механізмів, які забезпечать їх повнокровне життя.

За словами голови Верховної Ради, завершення реформи можливе після прийняття змін до Конституції. Відповідний законопроєкт, зауважив він, уже напрацьовує профільний парламентський комітет. Важливо, щоб цей документ засвідчував узгоджену позицію з органами місцевого самоврядування, адже саме на їх рівень передаються ресурси і відповідальність.

«Я постійно закликаю про-фільний комітет, щоб документ був максимально узгоджений з усіма сторонами цього процесу… Це непростий процес. Але, впевнений, ми повинні його пройти. Зі свого боку можу гарантувати: тільки-но законопроєкт з’явиться у стінах Верховної Ради, я сприятиму ма-ксимально швидкому його проходженню в парламенті», — запевнив голова ВР, додавши, що проведення реформи децентралізації — одне з основних питань, які стоять перед парламентарями нинішнього скликання.

Як же живуть громади Одещини? Про це Дмитро Разумков дізнався, завітавши до Балтської ОТГ. І ця адреса — не випадкова. Бо ж саме Балтська громада однією з перших в Україні стала на шлях децентралізації. Не пасла задніх тоді, не плентається у хвості змін і нині, тож мала що показати голові ВР. Передусім — значущі для місцевого люду інфраструктурні об’єкти: спорткомплекс та кінотеатр «Родина». Йшлося і про со-ціально-економічні показники, які також приємно вражають.

«Ми бачимо результати роботи усієї громади. Одинадцятикратне зростання доходів за п’ять років — це більше, ніж результат! Вашим досвідом потрібно ділитися, щоб таких прикладів було якомога більше», — прокоментував побачене спікер.

Балтські журналісти поцікавилися у Дмитра Разумкова, з чим пов’язані його відвідини регіонів України.

— Мої робочі поїздки почалися на четвертий місяць моєї роботи... Коли ти знаходишся у великих кабінетах, втрачаєш зв’язок з реальністю, а якщо ти втратиш зв’язок з реальністю, ти втратиш і себе, і посаду, і кабінет, і все, що з цим пов’язане. А відтак не зможеш виконати ті обіцянки, які ти давав, — зізнався Дмитро Разумков.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua