Переглядів: 164

«Літературна вітальня» в ОННБ

«Літературна вітальня» — спільний проєкт Одеської обласної організації Національної спілки письменників України та Одеської національної наукової бібліотеки — провела своє перше засідання.

Попри літні відпустки та нестерпну спеку, в прохолодному дворику найбільшої на південних теренах книгозбірні зібралися найактивніші члени НСПУ. Радісні вітання, обмін літературними та особистими новинами… Через вимушене усамітнення люди скучили за безпосереднім живим спілкуванням. Декотрі при-йшли з новими книжками, що вийшли друком в часі локдауну. Вітаючи гостей, Ірина Бірюкова, генеральна директорка ОННБ, побажала всім доброго вітру у творчі вітрила, креативних ідей, нових публікацій і видань.

На засідання, яке спочатку планувалося як знайомство з новими творами спілчан під кодовою назвою «В царині слова», були запрошені молоді та старші автори, поміж них і пошукачі членства в НСПУ. Всі, як правило, вже зі своїми книжками, як-от Віталія Бабущак — викладачка ВНЗ, в активі котрої дві збірки.

Звучала по колу поезія. Свої твори читали вже знані літератори Віталій Бошков — автор щойно виданої книжки перекладів Григорія Сковороди гагаузькою мовою, Ганна Маліцька, недавно рекомендована до вступу в НСПУ з’їздом молодих письменників, педагог з Білгород-Дністровського району Ірина Тома та Наталя Бутук, яка захопилась перекладами з польської письменниці Марії Конопницької, прочитала свої поезії, навіяні творчістю Лесі Українки. Свої твори читали також єдиний представник міста Южного Олесь Чайківський та письменники з Чорноморська Валентина Сидорук, Валерій Демиденко, а Леонід Кулаківський — переклади з кримськотатарської. Цікавими були виступи представників учительського фаху Любові Купцової — дитячої поетки, авторки власних пісень, Володимира Бабієнка, Таїсії Саприкіної. Також виступили очільник письменницької організації Сергій Дмитрієв та її секретар Віктор Стельмах. Майже кожну промову уважні слухачі винагороджували щирими оплесками, що засвідчило (й це було стверджене у виступах): до письменницької організації упевнено прямують свіжі таланти, а декотрі вже поповнили її лави.

За попередніми планами, «Літературна вітальня» скликатиме гостей щонайменше раз на місяць.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua