Переглядів: 329

На підтримку «Ля Палісіади»

На головному кіноринку світу в рамках 74-го Каннського кінофестивалю новостворений Гетеборзький кінофонд оголосив перші три підтримані ним проєкти, відібрані з понад тисячі заявок. Серед них — український фільм «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка.

Повнометражний дебют призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» — це стрічка у жанрі, який самі кінематографісти називають «пострадянський нуар». Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася нашій країні у спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один з найвищих показників у світі. Так, за даними лондонської Організації захисту прав людини, у 1996-у вона була на другому місці, після Китаю, засудивши до смерті 89 осіб.

Фільм створюється кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне українське кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Більше половини стрічки вже відзнято в Ужгороді та Києві. Гетеборзький кінофонд став першим міжнародним інвестором картини, якій пророкують прем’єру на одному з кінофестивалів класу А.

За результатами конкурсу, на який було подано понад тисячу заявок з усього світу, фонд відібрав лише три проєкти для підтримки на пост-продакшн — з України, Бразилії та Іраку. Фільм Філіпа Сотниченка отримає від Швеції 34000 євро для завершення роботи над ним.

«Ля Палісіади» знімають в особливому стилі, поєднуючи плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Для зйомок епохи 1990-х автори використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.

Незвичною стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах і навіть у південнокорейському Бусані. «У кожній країні тема смертної кари резонує по-своєму», — кажуть автори фільму.

Проєкт «Ля Палісіада» вперше було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю в 2019 році, де він здобув нагороду HeForShe Руху солідарності за гендерну рівність від ООН.

Фінальні зйомки картини пройдуть восени на Закарпатті та в Києві. Прем’єра ж запланована на наступний рік.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net