№ 43-44 (22262-22263) четвер-субота 3-5 червня 2021 року

Переглядів: 353

Квітка як символ країни

Міністерство культури та інформаційної політики представило айдентику* і слоган до святкування 30-ї річниці Незалежності України. Центральним символом нової айдентики стала квітка. «Ти у мене єдина» — основний лейтмотив проєкту. Це слоган, який є певним універсальним зверненням до країни, нації.

Графічна візуалізація комплексу образів реалізована у вигляді калейдоскопічних квіткових орнаментів, які формуються із зображень, фотографій, символів та стають основою динамічної айдентики, що «розквітає, як сама країна».

Переглядів: 198

Мінська загроза

31 травня в інтерв’ю німецькій газеті «Фракфуртер Альгемайне Цайтунг» Володимир Зеленський заявив про загрозу, яку для України становить реальна інтеграція Білорусі у Союзну державу, включаючи військову складову. З такою заявою очільники Української держави спізнилися більш як на два десятиліття. А надолужити згаяне неможливо.

Політичний неліквід

Реальна інтеграція Білорусі в нову імперію почалася не після підписання першого варіанту Союзного договору, коли президенти Росії і Білорусі Єльцин і Лукашенко розбивали об підлогу в Кремлі келихи з шампанським, а на початку двохтисячного року. Доопрацьований договір набув чинності за Путіна. У процесі встановлення автократії Володимир Володимирович брав уроки в Олександра Григоровича. Він використовував ті ж методи, включаючи вбивства політичних опонентів, ігнорував конституцію, замінював законодавство всевладдям «силовиків», перетворював суди на караючий меч системи. Спорідненість білоруської і російської систем передбачала союз на віки, якби збігалися цілі. А вони не зовсім збігалися.

Переглядів: 207

Одесити вчать українську

У неділю в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського за підтримки одеського осередку політичної партії «Європейська солідарність» стартували безкоштовні курси української мови. Заняття для всіх охочих проводитимуть філологи проєкту «Одеса україномовна».

«Українська мова — це одна із запорук безпеки України. Але не можна агресивно нав’язувати українську людям, які все життя говорили російською, тому курси української мови — це м’яка форма, як навчитися розмовляти державною мовою. Я і сам під час інтерв’ю українською роблю помилки і розумію, що рівень власного знання потрібно підвищувати», — каже голова Одеської міської організації партії «Європейська солідарність» Петро Обухов.

Переглядів: 204

Фокус — на знакові об’єкти

На Одещині з робочою поїздкою разом з групою експертів побував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Мета візиту — перевірка виконання програми «Велике будівництво».

У 2020-у Одещина взяла на себе зобов’язання щодо 16 об’єктів, 13 з яких завершені повністю, роботи ще на трьох будуть закінчені у цьому році. У програмі 2021-го — ще 16 об’єктів соціальної інфраструктури.

Переглядів: 358

На стадіон – за щепленням

30 травня в Одесі стартувала масова вакцинацію від COVID-19: впродовж дня щеплення препаратом CoronаVac отримали 377 містян, які попередньо записалися через електронний сервіс «Дія» і були запрошені на конкретний час, щоб не утворювалися черги.

Так на стадіоні Національного університету «Одеська юридична академія» (Фонтанська дорога, 23-а) розпочав роботу перший у нас вакцинальний центр (на знімку). Подібні пілотні центри відкрилися також у Києві і Львові.

Переглядів: 207

Момент істини

Юлія Тимошенко разом із депутатами«Батьківщини», аграріями, фермерами, громадськими діячами та профспілками передали до Центральної виборчої комісії повний пакет документів, необхідних для реєстрації ініціативної групи, яка збиратиме три мільйони підписів за референдум на захист землі.

На брифінгу біля ЦВК лідерка «Батьківщина» зазначила, що її команда зробила усе необхідне, щоб запобігти злочину — розпродажу сільськогосподарської землі: «Ми разом підготували пакет документів, які треба надати ЦВК за законом про референдум. Майже 11 тисяч людей, що складають ініціативну групу, яка хоче організувати референдум на захист землі, написали відповідні заяви, надали свої паспортні дані, поставили підписи, і сьогодні пакунки з цими документами передані до Центрвиборчкому».

Переглядів: 207

30 років разом!

Коли творчу біографію особи чи колективу вимірюють десятиліттями, то це вже категорія історії.

Минуло 30 років від того пам’ятного квітневого дня, коли повітря сцени Одеської обласної філармонії вперше розрядив помах палички запрошеного диригента, громадянина США Хобарта Ерла, і це сценічне хрещення стало новою віхою у житті музиканта та ввіреного йому колективу. На ознаменування цієї події відбувся концерт «Вечір в опері» за участі Національного одеського філармонійного оркестру під орудою народного артиста України Хобарта Ерла та народної артистки України Людмили Монастирської (Київ).

Переглядів: 419

Сонце, родимки, АКОРД

Сонце, якщо поводитися під ним зухвало, може завдати чимало прикрощів здоров’ю. Особливо влітку, в пору відпусток-відпочинку, в розпал дачного сезону, коли люди дориваються до роботи на городі або ж годинами лежать на пляжі практично під прямим сонячним промінням.

Надмірне сонце — це загроза розвитку меланоми, застерігають медики. Цій темі були присвячені тиждень ранньої діагностики і профілактики меланоми, організований департаментом охорони здоров’я Одеської міської ради та Одеським міським центром здоров’я, і брифінг в інформагенції «Одесит.ua».

Переглядів: 355

Лідери зростання довіри

Є лише два політики вищого ешелону, чия популярність упродовж останнього часу зростає, — це Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, яка де-факто вийшла на друге місце президентського рейтингу.

Як свідчать результати дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з «Нью Імідж Маркетинг Груп» у середині травня, Володимир Зеленський додав 5 відсотків, і сьогодні за нього готові проголосувати 33% тих, хто визначився і планує прийти на дільниці, а на другій сходинці — Юлія Тимошенко. Лідерка «Батьківщини» додала до своєії підтримки один відсоток, і нині за неї готові проголосувати 12%.

Переглядів: 208

Знати, щоб контролювати

Команда депутатської фракції «Слуга народу» в міській раді презентувала журна-лістам свій сайт та аналітичний портал відкритих даних Одеси — https://zeodesa.com.ua — із зручною інфографікою та картографічною візуалізацією.

Завдяки цьому ресурсу, який обіцяють регулярно наповнювати як свіжою інформацією, так і дедалі ширшим інструментарієм, кожен одесит зможе швидко дізнатися, чим володіє або володіло місто, хто саме і за скільки виконував ремонтні роботи в будинку, і взагалі, куди витрачаються гроші платників податків.

Переглядів: 237

Заполонений творчістю

На відзнаку 90-річчя Станіслава Стриженюка

Під завершення ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у великій читальній залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книжки, яка лише щойно з друкарні. Й тому більше говорили про славний ювілей автора, властиво, про феномен Станіслава Стриженюка. Про його, назагал, 90-ліття, до якого знаний український поет, автор багатьох збірок, підготував знакову книжку «Судний день», визначивши для неї жанр «драматична козацька дума».

Книжка ця, перша частина якої «Судний день. Батурин», ще 2008 року перемогла на Всеукраїнському конкурсі «Коронація слова» із врученням «Золотого пера» та спеціальної відзнаки журналу «Україна» за «кращий історико-патріотичний твір», увесь цей час, аж до нинішнього — уперше здійсненого — повного видання, йшла важким шляхом поневірянь — немовби душа в небесах за невідь-які гріхи. Містичне, мабуть, це слово: Батурин… І траплялося, що потенційний меценат говорив щось на кшталт: «Еслі би другая тєматіка…». Кожен українець — кожен громадянин України — мусить знати все про трагедію Батурина, яка завжди болем відлунюватиме в українських наших генах…

Переглядів: 244

«Епоха великих надій...»

У рамках ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книжки «Епоха великих надій: нариси історії міжвоєнної Литви (1918 — 1940)» (видавництва: «Гельветика» (Одеса), «Baltija Publishing» (Рига) та «Adam Marszalek» (Торунь)) за участі автора Артема Петрика.

Учасників зібрання привітав директор «Гельветики», кандидат економічних наук Олег Головко та поінформував про науково-видавничі проєкти, здобутки та перспективи очолюваних ним видавництв.

Переглядів: 239

«Моя душа купається в словах...»

У рамках XXII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у величній залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася автограф-сесія письменника-життєлюба, невтомного трудівника на літературній ниві Геннадія Щипківського.

Геннадій Павлович — знаний прозаїк і поет, лауреат літературних премій імені Олеся Гончара, Валер’яна Підмогильного та Івана Гайдаєнка, заслужений діяч мистецтв України. Двадцять два роки поспіль він активно співпрацює з ОННБ, і в когорті організаторів, партнерів, учасників, експертів та презентантів упевнено крокує із знаковою для нашого краю виставкою-форумом літераторів і видавців.

Переглядів: 462

...І зазвучав «Балтський вальс»

Минуло майже три десятиліття відтоді, як улітку 1991-го відомий журналіст і поет Семен Цванг покинув Балту і виїхав до Ізраїлю. Втім, і звідти підтримував зв’язки із земляками. У травні нинішнього року йому мало б сповнитися 97, до яких він не дожив три місяці…

У нашому місті залишилося не так багато мешканців, які колись добре знали Семена Цванга й спілкувалися з ним. Однак балтяни бережуть пам’ять про цю непересічну людину: кожен знає або, принаймні, чув рядки й мелодію пісні «Балтський вальс», написану ним десь півстоліття тому разом з композитором Миколою Сорокою, пісні, яка, по суті, стала гімном нашого міста. Й ось після зняття суворого коронавірусного карантину працівники нашої публічної бібліотеки наприкінці травня провели вечір пам’яті знаменитого балтянина.

Переглядів: 176

Феномен нонконформістів

1–23 червня Фонд імені Юрія Миколайовича Єгорова спільно з Одеським музеєм західного та східного мистецтва представляють виставку, присвячену руху одеських нонконформістів. Проєкт реалізований у межах фестивалю OdessaClassics.

Нонконформізм 1970–1980 років є одним з найважливіших явищ для мистецького життя Одеси. Саме з цією групою митців пов’язана одна з перших публічних неформальних виставок у Радянському Союзі. Йдеться про акцію «Сичик+Хрущик», яка відбулася в центрі Одеси в 1967-у. Низка квартирних виставок, організованих нонконформістами впродовж 1970-х, стала важливим кроком для розвитку свободи слова у пізньорадянський період.

Переглядів: 218

Казки для синів

1 червня у Золотій залі Одеського літературного музею відбулася презентація книги Михайла Жука та Івана Липи «Казки для синів», підготовленої до публікації за рукописами та виданнями з фондів Літмузею.

Долі обох митців — художника і письменника Михайла Жука та лікаря і літератора Івана Липи тісно пов’язані з Одесою.

Переглядів: 219

Токсичні «смаколики»

31 травня до Всесвітнього дня без тютюну одеські медики провели традиційну інформаційно-профілактичну акцію «Дихаю вільно!», організовану міським центром здоров’я і відділенням «Клініка, дружня до молоді» студентської поліклініки за підтримки департаменту охорони здоров’я міськради.

Молоді медики і волонтери, набрані зі студентів місцевих вишів, упродовж дня на вулицях Одеси пропонували громадянам різного віку, які палили, обміняти цигарку на цукерку, а також роздавали захисні маски та агітки про шкоду куріння і профі-лактику соціально значущих захворювань. А ще — інформували допитливих про роботу відділення «Клініка, дружня до молоді», яке вже 16 років веде активну роботу, спрямовану на збереження і зміцнення здоров’я юнацтва на базі міської студентської поліклініки, де можна отримати не лише медичну консультацію, а й пораду кваліфікованого психолога, безкоштовно пройти тест на ВІЛ та вірусні гепатити, а також стати волонтером для популяризації здорового способу життя серед друзів.

Переглядів: 169

Плюс 215 мільйонерів

353 жителі Одещини задекларували, що отримали впродовж останнього року понад мільйон гривень доходів. Порівняно з попереднім періодом декларування кількість мільйонерів зросла на 215 осіб, повідомляє Головне управління ДПС в Одеській області.

Найстаршому мільйонерові — 74 роки, наймолодшому — 28.

Переглядів: 203

«Мій комфорт — моя свобода»

Кожна п’ята школярка в Україні пропускає заняття через відсутність можливості придбати засоби гігієни під час менструації

У рамках глобальної ініціативи Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з департаментом молоді та спорту КМДА і Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели освіт-ню кампанію до Дня менструальної гігієни «Мій комфорт — моя свобода».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net