Переглядів: 154

Самобутнє у глобальному

27—28 травня в Одеському національному морському університеті відбудеться I Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».

Захід організований кафедрою довузівської підготовки, факультетом по роботі з іноземними студентами ОНМУ за участі Одеської національної наукової бібліотеки, Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, Китайської академії соціальних наук, а також представників наукової спільноти вищих навчальних закладів із різних регіонів України.

Учасниками конференції є мовознавці, історики, культурологи, філософи, політологи, журна-лісти з України та п’яти закордонних країн (Болгарії, Китаю, Туреччини, Іспанії, КНР та США). До її відкриття організатори видали колективну монографію, що індексується в міжнародній наукометричній базі даних Index Copernicus (IC).

Міжкультурна комунікація як процес взаємозв’-язку та взаємодії представників різних культур виявляє не тільки загальне, універсальне, а й специфічне, національне, самобутнє, що зумовлене розбіжностями в історії розвитку народів. В обставинах соціокультурних реалій сьогодення, а саме пришвидшеного нарощування інформаційного потенціалу, глобалізації та втрачання усталених кордонів між окремими державами, формуванням нового геополітичної та соціокультурної площини особливої актуальності набуває потреба в науковому осмисленні феномену міжкультурної комунікації, іманентна природа якого докорінно змінилася завдяки появі нових комунікаційних можливостей останніх кількох десятиліть.

Метою конференції є організація наукового дискурсу вітчизняних і зарубіжних учених у площині міжкультурної комунікації в глобалізаційному вимірі. Форма роботи — змішана (офлайн і платформа Zoom). Панелі міститимуть чотири напрями: мовна міжкультурна комунікація, міжкультурні історичні зв’язки, інформаційний простір і міжкультурна комунікація та міжкультурна комунікація студентів-іноземців у процесі фахової підготовки.

«Висвітлення нових наукових досягнень, конструктивні дискусії та відвертий діалог, партнерський підхід до розв’язання актуальних проблем міжкультурної комунікації сприятимуть вирішенню актуальних проблем сьогодення у контексті якості вищої освіти в інформаційній площині культурного простору. А традиція проводити подібні заходи не буде порушена, і вже наступного року ми зустрінемося знову з новими ідеями та науковими підходами», — підкреслює Вікторія Сікорська, член оргкомітету конференції, завідувачка кафедри довузівської підготовки факультету по роботі з іноземними студентами ОНМУ, кандидат філологічних наук, доцент, член Наукового товариства Шевченка та ГО «Український клуб Одеси».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net