Переглядів: 121

Контролюй тиск — і живи спокійно!

17 травня, у Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією, в Одесі та всіх райцентрах області пройшли тематичні брифінги й профілактичні акції, організовані медиками на місцях.

Із 17 по 21 травня департамент охорони здоров’я Одеської міськради та Одеський міський центр здоров’я проводять у сімейних амбулаторіях тиждень профілактики та ранньої діагностики артеріальної гіпертонії. Сімейні лікарі пропонують усім пацієнтам визначити рівень артеріального тиску, холестерину, глюкози крові, за необхідності — зробити ЕКГ й отримати консультацію фахівця.

Про артеріальну гіпертонію медики говорять при підвищенні тиску у пацієнта до 140/90 мм ртутного стовпчика і вище. Рівень артеріального тиску в межах 130-139/84-89 мм розцінюється як підвищений нормальний тиск і вимагає особливої уваги та контролю з боку медиків і, що дуже важливо, самої людини.

Серцево-судинні захворювання є провідною причиною смертності у світі й Україні. Артеріальна гіпертонія — не тільки самостійне захворювання, а й передумова для розвитку важких ускладнень — інфаркту міокарда, інсульту, транзиторних ішемічних атак, хронічних хвороб нирок, захворювань артерій, цукрового діабету. Підвищення артеріального тиску на кожні 10 одиниць збільшує ризик розвитку ускладнень не менш ніж у сім разів!

Артеріальна гіпертонія, поряд з високим рівнем холестерину та курінням, належить до провідних факторів, що скорочують тривалість життя і ведуть до несприятливих наслідків для серцево-судинної системи й здоров’я загалом.

Якщо хочете продовжити свій вік, змініть спосіб життя: збільште фізичну активність, обмежте споживання кухонної солі, відмовтеся від паління і зловживання алкоголем, контролюйте рівень артеріального тиску та холестерину.

Завважте, що при підвищеному артеріальному тиску можуть спостерігатися неспецифічні прояви — періодичні головні болі, підвищене серцебиття, безсоння, запаморочення. Тривалий час гіпертонія може протікати безсимптомно навіть при високих цифрах артеріального тиску, тому важливо періодично проходити диспансерний огляд у сімейного лікаря або самостійно вимірювати його рівень. Пацієнти з уже виявленою гіпертонією повинні відвідувати сімейного лікаря не рідше, ніж чотири рази на рік, і вимірювати рівень холестерину щонайменше двічі впродовж року.

Нагадаємо основні рекомендації медиків щодо профілактики артеріальної гіпертонії.

1. Відмова від куріння. Навіть одна сигарета завдає серйозної шкоди кровоносним судинам. Шкідливе також пасивне куріння та альтернативні способи тютюнопаління, наприклад, кальян.

2. Регулярні фізичні навантаження — тренування не рідше трьох разів на тиждень тривалістю не менше 45 хвилин під контролем пульсу, посильна фізична робота, без виснаження, особливо якщо вам 50+.

3. Підтримка нормальної маси тіла.

4. Обмеження вживання солі — не більше 5 г на добу (одна чайна ложка), а для пацієнтів з гіпертонією — не більше 3 г на добу. Особливу увагу треба приділяти продуктам, які мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси і т. ін.

5. Мінімум алкоголю. Чим більше алкоголю ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску.

6. Обмеження в раціоні насичених жирів, простих вуглеводів і холестерину, якими багаті солодощі, консерви, ковбаси. Потрібно зробити вибір на користь сезонних овочів, фруктів і зелені, а також повноцінних перших і других страв замість шкідливого фаст-фуду.

7. Використання різних методик релаксації і психоемоційного розвантаження (медитація, йога, творче хобі, просто хороший настрій, на який налаштовується зранку людина).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua