Переглядів: 496

Книжковий квартет: автор-видавець-бібліотека-читач

21—23 на відзначення знаменної події національного державотворення — 30-ї річниці Незалежності України — під егідою Міністерства культури та інформаційної політики і за підтримки одеських облдержадміністрації, обласної та міської рад у співпраці з Українським інститутом книги, ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Книжкова палата України імені Івана Федорова та Одеська національна наукова бібліотека проводять Інтелект-форум-2021, у рамках якого відбудуться XХІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» й ІІІ ОдесаБібліоСаміт — програма професійного спілкування для працівників бібліотек, музеїв та архівів.

Мата книжкового свята — сприяння реалізації прав громадян на користування культурними досягненнями, промоція та репрезентація сучасної української книги, виховання культури читання на кращих зразках вітчизняної і світової літератури в українському перекладі, створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої справи, утвердження та популяризація державної мови, підтримка молодих прозаїків, поетів та митців, проведення благодійних акцій, спрямованих на поповнення бібліотек Одещини сучасною вітчизняною книжковою продукцією, а також сприяння розвитку бібліотечної справи.

Традиційно виставка-форум проводиться за всебічного сприяння та фінансової підтримки меценатів ОННБ, почесних благодійників Одещини. Серед них чільне місце належить Сергію Гриневецькому, який ініціював проведення виїзних Свят української книги у районних центрах області, постійно підтримує заходи з промоції книги і читання та інші соціально-культурні проєкти. За незмінну підтримку впродовж багатьох років організації та проведення «Української книги на Одещині» бібліотека вдячна меценатам та благодійникам — митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу, генеральному директору ПАТ «Пласке» О.А. Платонову, директору ТОВ «Стікон»  Л.Я. Крючкову, голові правління ПАТ «Єнні Фудз» С.Г. Терзієву, підприємцю В.В. Стремядіну, почесному президентові ДП «Одеський морський торговельний порт» М.П. Павлюку, голові ГО «Український клуб Одеси» Н.О. Чайчук та іншим добродіям.

Цьогоріч у рамках виставки-форуму нові видання представлятимуть близько 60 вітчизняних видавництв з різних регіонів України: «Наукова думка» НАН України, «Нора-Друк», «Мистецтво», «Либідь», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Комора», «Кондор», «Картографія», «Наш формат» (Київ), «Лілея-НВ» (Івано-Франківськ), «Навчальна книга — Богдан» (Тернопіль), «Інститут прикладної психології «Гуманітарний центр» (Харків), «Апріорі», «Видавництво Старого Лева» (Львів), «Олді-Плюс» (Херсон), «Яслав» (Миколаїв), «Ірбіс» (Ізмаїл), видавничий дім «Гельветика», «Друк Південь», «Прес-кур’єр» (Одеса) та інші. Видавці презентуватимуть нові наукові, навчальні, історичні, краєзнавчі видання, класичні та сучасні іноземні твори в перекладі українською та іншими мовами.

У роботі виставки-форуму беруть участь представники центральних та місцевих органів державної влади й місцевого самоврядування, літературного світу, провідних видавництв України.

У програмі виставки-форуму передбачений широкий спектр заходів з популяризації книги і читання: «круглий стіл» «Книжкова екосистема України: виклики і фактори розвитку, вектори зростання» за участі президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, презентації нових вітчизняних видань та видавничих проєктів, промоакції, автограф-сесії, майстер-класи від майстрів декоративно-прикладного мистецтва Одещини, творчі майданчики та інші інтерактиви за участі представників провідних видавництв країни, письменників, ілюстраторів книги, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних фахівців та широкої громадськості.

А ще — зустрічі з відомими українськими авторами Ірен Роздобудько, Андрієм Кокотюхою, Мирославом Дочинцем, Володимиром Рутківським та іншими майстрами слова.

Місце зустрічей — ОННБ, Одеса, Пастера, 13.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net