Переглядів: 552

Широкі плани — у вузькі двері

«Чергову хвилю коронавірусу подолано, але не час розхолоджуватися. Ми прогнозуємо, що у нас може бути й четверта хвиля. Ми повинні все зробити, щоб цей удар не був таким жорстким. Над світом нависла загроза нового штаму недуги, який уже наробив чимало горя в Індії і підступає до кордонів нашої країни», — наголосив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.

До слова, ВООЗ класифікувала штам коронавірусу, вперше виявлений минулого року в Індії, справді як «варіант, що викликає глобальну стурбованість». Цей штам, який уже зафіксований у Польщі, Румунії та інших країнах Європи, дуже небезпечний й агресивніший навіть за південноафриканський чи британський, бо виражений надважкою клінічною картиною з ураженням не тільки органів дихання, а й шлунково-кишкового тракту та нирок. У пацієнтів спостерігається важка інтоксикація організму. А, за повідомленням індійських ЗМІ, реєструються також випадки сліпоти і мукормікозу — некротичних уражень слизових оболонок носа та горла.

Під час брифінгу пан Степанов зазначив, що третя хвиля коронавірусу була важкою для України, але станом на 11 травня жоден регіон не потрапив до «червоної» зони карантину. На лікарняних ліжках з ускладненнями нині перебувають близько 29 тисяч хворих на (на піку ж третьої хвилі було понад 49 тисяч).

Порятунок від хвороби — суворе дотримання протиепіде-мічних вимог (часте миття рук, захисна маска у людних місцях, соціальна дистанція, по можливості — самоізоляція) і, поза сумнівом, вакцинація, яка йде не тими темпами, які хотіло б бачити київське начальство, що мало і має дуже широкі плани.

Так, на брифінгу 11 травня керівник МОЗ заявив, що до кінця 2021 року наша країна повинна отримати 42 мільйони доз вакцин проти COVID-19. Мовляв, всі вони законтрактовані. Й додав, що йдеться про 8 мільйонів доз від глобальної ініціативи COVAX та вакцини, які наша країна має отримати за прямими контрактами з виробниками: 20 мільйонів доз від Pfizer/BioNTech, 2 мільйони — від компанії AstraZeneca, 10 мільйонів NovaVax і 1,9 мільйона доз китайської CoronaVac.

Міністр також нагадав про досягнуті домовленості щодо збільшення вдвічі обсягу поставки цього календарного року вакцини від Pfizer/BioNTech — із 10 мільйонів до 20 мільйонів доз.

«42 мільйони доз — це та кількість вакцин, якої достатньо, щоб більшість дорослого населення України щепити вже цього року. Але ми не збираємося зупинятися. Ми хочемо цю кількість довести до 48 мільйонів доз. Це для проведення щеплень 70% дорослого населення України», — наголосив він, запевнивши, що вже «є розуміння», де можна придбати додаткові партії вакцин проти COVID-19.

Навряд чи більшість розбирається у вакцинах — яка з них краща, яка гірша. Не довіряючи практично всім, українці масово відкладають цю процедуру на потім, а хтось думає, що й так усе минеться. Пропагандистська ж машина, яка мала б переконувати людей стрімголов бігти вакцинуватися, ще на старті забуксувала й нині більше димить і гарчить у марних потугах, аніж рухається.

Чи багатьох переконала активно щеплюватися можливість запуску в Україні COVID-сертифікатів уже до 1 липня цього року? Такі сертифікати, придумали в Києві, міститимуть дані про вакцинацію, ПЛР-тести або одужання від коронавірусу. А це, мовляв, передбачатиме певні переваги для його власників. Наприклад, подорожувати влітку Європою.

Але ж, як нагадали під час одного з брифінгів прем’єр-міністрові, в ЄС наразі зареєстровано чотири вакцини — Pfizer, Moderna, Johnson& Johnson та AstraZeneca, тоді як в Україні щеплюють вакциною, що виробляється за ліцензією Astra-Zeneca на південнокорейському (AstraZeneca-SKBio) та індій-ському (Covishield), майданчиках, а також китайським препаратом від Sinovac, згадок про які в європейських документах нема. Відтак незрозуміло, яким чином люди, вакциновані Covishield, Sinovac чи NovaVax, зможуть подорожувати до ЄС.

У відповідь пан Шмигаль порадив «почекати» та висловив упевненість, що вакцини Covishield, Sinovac і NovaVax… будуть незабаром зареєстровані і в Європейському Союзі.

Переконав? Ще більше заплутав!

В уряді розглядають ідею створення «зелених зон» у містечках, які можуть провакцинувати все своє населення (такий пілотний проєкт запустили раніше в Моршині).

«Справді, МОЗ опрацьовує це питання, є різні моменти. Одна з ідей, наприклад, полягала в тому, що у нас є міста й містечка, які можуть провакцинувати своє населення. Особливо це стосується курортних міст. Якщо провакцинуються всі мешканці цього містечка і всі працівники курортних закладів, то там може бути створена так звана «зелена зона», куди можуть їхати туристи. Звичайно, з певними обмеженнями, якщо вони не вакциновані. Але місто отримає шанс працювати у звичайному, нормальному режимі. Це один з можливих бонусів», — наголосив пан Шмигаль на одному з брифінгів.

Подумки приміряла цей план на Одесу, куди вже масово прибувають відпочивальники. Не приклеюється.

Варто зазначити, що Максим Степанов неодноразово заявляв про мету до кінця 2021 року вакцинувати проти коронавірусу 70% дорослого населення України. За його словами, для цього потрібно робити 6 мільйонів щеплень на місяць (або 270 тисяч на добу без вихідних).

На початку ж травня президент Володимир Зеленський заявляв, що до 24 серпня, Дня Незалежності, більшість українців, котрі потребують вакцинації, мають отримати щеплення.

Втім, пан Шмигаль трохи раніше за главу держави повідомив, що завершити вакцинацію понад 70% дорослого населення уряд планує тільки у 2022 році, що дозволить сформувати колективний імунітет.

Плани Києва ширшають й обростають новими викликами та завданнями.

За даними Центру громадського здоров’я, на 12 травня в Україні зафіксовано 4538 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей — 180, медпрацівників — 142). Кількість активних хворих — 284950 осіб.

Учора МОЗ України повідомило, що за попередню добу, тобто 11 травня, щеплення проти COVID-19 зроблено 18264 особам.

Всього від початку кампанії вакциновано 882621 людину, з яких 882619 першою дозою. Завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 1928 осіб.

Підготувала

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net