Переглядів: 488

Штучний інтелект іде у виші

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили освітньо-наукову лабораторію технологій штучного інтелекту (АІ).

Проєкт створили Комітет з розвитку штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки. Найближчим часом такі лабораторії з’являться і в інших університетах України, зокрема в Запоріжжі, Харкові та Одесі.

«Створення ще однієї лабораторії технології штучного інтелекту — це важливий стратегічний крок, який наближає нас до цифровізації кожної галузі. Серед основних завдань лабораторії — аналіз та впровадження нових технологій АІ. Уже зараз у ній ведуться роботи щодо Self Driving Car, аналізу поведінки людини з даних потокових відео, машинного та глибокого навчання. Лабораторія використовуватиме результати досліджень у сферах медицини, охорони довкілля та розумних технологій», — зазначив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Загалом там проводитимуть до-слідження в галузі АІ — машинного навчання, глибокого навчання, комп’ютерного зору, опрацювання природної мови, розумних роботів, віртуальної реальності тощо.

Цього року провели зимову школу з інформаційних технологій Data Engineering and Security, в рамках якої відбулися тематичні засідання з питань технологій штучного інтелекту. У ній взяли участь 580 слухачів і понад 70 спікерів. На червень запланована «Літня школа з технологій АІ».

Лабораторія сприятиме розвитку нових освітніх програм у галузі ІТ, зокрема High Performance Computing, Software Engineering (напрямок «Інженерія програмного забезпечення систем наук про дані та штучного інтелекту»). У планах — відкриття і нової освітньої програми з технологій АІ.

А ще Мінцифри розробило каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. У каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп’ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови. Заклади вищої освіти можуть знайти аналогічні програми, партнерів-роботодавців, меценатів та студентів.

Лабораторія технологій штучного інтелекту в ЛНУ імені Івана Франка вже налагоджує співпрацю з міжнародними компаніями, такими як GlobalLogic та EPAM.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net