Переглядів: 1225

Навіщо нас позбавили національності?

Бог заселив Землю людьми різних національностей. Дав їм місце під сонцем і люди розмовляють різними мовами. Кожна нація відрізняється одна від одної. Хоча нас всіх об’єднує слово «людина», але ми не розуміємо одне одного.

На півночі острова Сахалін і в районі річки Амур проживає невелика за чисельністю народність нівхи (стара назва — гіляки). Цим людям кожному на рік потрібно 400 кілограмів червоної риби. Вони ловлять цю рибу, а людина іншої національності це зробити не може — великий штраф, — тільки може купити в магазині. У нівхів природна потреба у цій рибі, без неї вони не виживуть. Це щось як для нас, українців, борщ: де б ми не жили — не обійдемося без борщу.

Свого часу у наших паспортах була графа «національність». Зараз цієї графи нема, а є лише паспорт громадянина України. Чому людина має цуратися своєї національності? І чим я доведу, що я українець, чи інша людина — що вона іншої національності?

Наша планета бідніє не тільки тваринами, а й людьми. Я не знаю, чи ведеться статистика, скільки національностей було на Землі на початку ХХ століття і скільки є нині. Росія знеособила багато національностей, й Україна пішла тією ж дорогою. Жити можна будь-де, але забрати у людини національність не можна ніякими постановами. Треба, щоб у паспорті була графа «національність», щоб за кордоном знали, що є така нація на землі — українці. І в Україні також щоб знали. Питання про графу «національність» треба порушити у Верховній Раді. Може, знайдеться такий депутат, котрий не байдужий до держави Україна і до самих українців.

Василь БОДНАР.
смт Олександрівка,
Чорноморська міська громада.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net