Переглядів: 902

Шість хвилин через Дунай

Із 11 лютого міжнародний пункт пропуску через державний кордон Орлівка-Ісакча з річковою поромною переправою через Дунай, відкритий і для пасажирського сполучення. Нагадаємо, для вантажних перевезень цей пункт запрацював 10 серпня 2020-го.

Як наголошують у Посольстві України в Румунії, відкриття цього пункту пропуску та поромної переправи через Дунай є практичним результатом двосторонньої співпраці між країнами-сусідками, а також між державним та бізнесовим секторами обох держав на всіх рівнях. Успішна робота переправи «Орлівка-Ісакча» надасть додаткового стимулу для розвитку торгово-економічного та транскордонного співробітництва, розвитку контактів між громадянами України та Румунії.

Відтепер, запевняють в Одеській митниці, за лічені хвилини охочі зможуть добратися поромом на протилежний берег Дунаю, прямуючи на автомобілі, автобусі, мотоциклі, велосипеді чи пішки. Для цього, потрібно мати:

1) у напрямку до Румунії чи транзитом її територією: негативний результат тесту ПЛР, зроблений не пізніше 48 годин, підтвердження необ-хідності в’їзду або транзиту, бажано з перекладом румунською мовою;

2) у напрямку до України чи транзитом її територією: негативний результат тесту ПЛР зроблений не пізніше 48 годин для подорожуючих в Україну, страхування, підтвердження необхідності в’їзду з метою транзиту без ПЛР тесту з обов’язковим виїздом з держави протягом двох діб.

Один з ініціаторів і мотиваторів відкриття поромної переправи Орлівка-Ісакча, колишній заступник голови Одеської облради, а нині — радник голови ОДА Юрій Димчогло на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що 13 лютого особисто перевірив можливості перетину пункту пропуску для всіх видів транспорту і пасажирів. За його словами, румунські прикордонники досить лояльні: всі п’ять легкових авто з пасажирами, які прибули на поромі, пройшли контроль швидко і без проблем. А перехід між берегами зайняв лише шість хвилин.

Нагадаю, що на створення поромної переправи через Дунай пішло майже п’ять років. Вона забезпечує єдиний прямий зв’язок між Україною та Румунією на півдні нашої держави, а також вихід до міжнародних транспортних коридорів Болгарії, Туреччини та Греції. Переправа через Дунай скорочує для всіх подорожуючих час у дорозі сушею на 200 кілометрів, а це економія двох годин, а час на оформлення вантажів зменшується на 10—12 годин.

Пропускна спроможність переправи — 200 одиниць вантажного транспорту, 500 — легкового і 1500 пасажирів.

Ярослава РІЗНИКОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net