Переглядів: 770

З ім’ям героя на борту

З нагоди сторічного ювілею Григорія Куроп’ятникова екіпаж корабля Морської охорони Держприкордонслужби України, який носить його ім’я, вшанував пам’ять героїчного моряка-прикордонника.

Уже понад три десятиліття родина героя опікується долею корабля, часто буває у гостях, знає всіх командирів особисто. На жаль, дружина Григорія Олександровича — Ганна Олексіївна — кілька років тому померла, але його діти, онуки й навіть правнуки продовжують трепетно берегти традиції і пам’ять про легендарного батька і дідуся — щороку приїздять на День корабля із душевними символічними подарунками.

Герой Другої світової війни Григорій Куроп’ятников народився 24 січня 1921 року. Після закінчення «семирічки» працював токарем на заводі сільськогосподарських машин. У 1939-у вісімнадцятилітнього юнака призвали в армію. Службу розпочав на одному з катерів 4-го Чорноморського загону прикордонних суден Українського прикордонного округу. З початком війни цей загін увійшов до складу Чорноморського флоту. Спершу воював кулеметником, а з вересня 1941-го — командиром відділення мінерів. Брав участь у бойових діях у гирлі Дунаю, в обороні Одеси і Севастополя. У грудні 1941-го його катер висаджував десанти на Керченський півострів, а в травні 1942-го евакуював звідти розбиті війська Кримського фронту. Протягом пекельних 1942—1943 років обороняв Чорноморське узбережжя.

25 березня1943-го Григорій Куроп’ятников, відбиваючи кулеметним вогнем атаку ворожих літаків, запобіг загибелі катера. У цьому бою був тяжко поранений у груди та в голову, втратив ліву руку.

За зразкове виконання бойових завдань і виявлені мужність та героїзм старшині 2-ї статті Григорію Олександровичу Куроп’ятникову присвоєне звання Героя.

Після виходу з госпіталю в кінці 1943-го був призначений комендантом берегової бази на флоті. У травні 1944-го старшина I-ї статті Г.А. Куроп’ятников демобілізований з інвалідності. Але всидіти вдома не міг — такий уже характер. Повернувшись до Кропивницького, працював диспетчером. 25 лютого1982 року героїчне серце зупинилося. Поховали Григорія Олександровича в Пантеоні вічної слави міста Кропивницького.

Цьогоріч, традиційно як і кожної знакової дати, відбувся сеанс зв’язку екіпажу із сім’єю Григорія Олександровича. Наразі головними «зв’язківцями» в родині є дочка Світлана Григорівна і внуки Костянтин та Олександр Борисовичі. Вони обмінялися з моряками-прикордонниками теплими спогадами і побажаннями миру, здоров’я, добробуту й нових цікавих зустрічей.

Пресслужба регіонального управління Морської охорони ДПСУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net