Переглядів: 683

У житті все буває...

У квітні 2019 року Валентин Щегленко взяв у мене нтерв’ю, яке було надруковане в «Чорноморських новинах». Як чуйно й делікатно він «розкрив» мою душу! На жаль, талановитого журналіста і письменника не стало… Але залишилися книжки, подаровані мені його донькою.

Читаю нарис Валентина Петровича «Попередник великого Рентгена» вміщений у книжці «Твої імена, Україно!» (Роздільна, «Лерадрук», 2019). Видатний винахідник І.П. Пулюй подарував Рентгену сконструйовану ним лампу, яка випускала промені, здатні просвічувати тіло. Коли Рентген «відкрив» Х-промені, Пулюй написав йому листа, але відповіді не отримав. Цитую: «Приятель Пулюя Альберт Ейнштейн, звертаючись до українського фізика, так прокоментував цю подію: «Ви вклали свою частку в епохальне відкриття. Хіба цього мало? А коли на тверезий розум, то все має логіку. Хто стоїть за Вами, рутенійцями (українцями — В.Щ.) — яка культура, які акції?.. А за Рентгеном — уся Європа». Нещодавно був «ювілей» Рентгена і «Чорноморка» про це писала.

Кожна дія має наслідки. В американського фантаста Рея Бредбері є розповідь: полетів чоловік у минуле й випадково розчавив там метелика, а коли повернувся додому, застав усе інше…Чи не привели такі думки Ейнштейна до появи нацизму і масового знищення євреїв?..

«ЧН» за 1 — 3 жовтня 2020-го. Стаття «Слово — мов засів» Валентини Сидорук, присвячена пам’-яті В.П. Щегленка, а на іншій сторінці — спомин Світлани Єрмоленко про доктора філологічних наук, професора Н.М. Шляхову із книжки, упорядкованої донькою Нонни Михайлівни — Мирославою. У ній — фраза з інтерв’ю Н.М. Шляхової, даного В.П. Щегленку!

Читаю саме інтерв’ю, вміщене в книжці Валентина Щегленка «Гроно часу» (Роздільна, «Лера-друк» 2017), де є, зокрема, такі рядки: «… ошибка… Вы пишете, что по национальности русская, а родным языком считаете украинский?». «Та ні, — відповідаю, — все правильно. Російську я знаю, але рідною для мене є українська».

Зацікавився, бо був з Нонною Михайлівною знайомий.

Чорноморське морське пароплавство (існувало таке в Одесі, допоки президентом не став Л.М. Кравчук) виділило мені квартиру, яку треба було ще довести до ладу, відпрацьовуючи після основної роботи чорноробом. Понад 20 років ми там прожили, а коли я пішов на пенсію, вирішили переїхати в село. Покупцями були… Н.М. Шляхова з донькою.

Майя Фідчунова. Як пише! Завжди знайомлюся з її публікаціями в «ЧН». А тут — книжка «Журналістико, доле моя!» (Одеса, «Астропринт», 2019). Є у ній і про мого улюбленого автора: «…прочитала в «Чорноморці» новелу, і перехопило подих: такий свіжий, своєрідний голос… Як не порадіти за нього?.. Тоді й записала в свої святці це ім’я: Роман Кракалія».

Книжку Олекси Різниківа «Чому українська мова багатша за інші?» (Київ, «Український пріоритет», 2017), як на мене, повинен мати і перечитувати кожен свідомий українець.

Згадав я далеко не весь талановитий колектив газети. Єдине, що можу порадити: передплачуйте «Чорноморські новини» — отримаєте насолоду!

Микола КОВАЛЬЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com