Переглядів: 1012

Дегазовані «Дальницькі кар’єри»

На полігоні «Дальницькі кар’єри» запрацювала на повну потужність найбільша в Україні станція дегазації. Її робота дозволить запобігти пожежам на сміттєзвалищі й уже найближчим часом значно покращити якість повітря в регіоні. А місцеві мешканці зможуть зітхнути з полегшенням — запахи практично щезнуть.

«Одна з найбільших екологічних проблем в Україні — часті пожежі на сміттєзвалищах, — пояснює директор компанії «Кліар Енерджі Груп» Андрій Гріненко. — Займається метан, що утворюється на полігонах. Іноді достатньо навіть сонячного променя, щоб відходи запалали. Шкода дуже велика, бо ж  під час горіння вивільняється надзвичайно велика кількість отруйних речовин, які розповсюджуються на багато кілометрів навколо. А погасити такі займання неймовірно складно — згадаймо трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом. Та й сам звалищний газ дуже шкідливий для людини і має сильний неприємний запах. Уникнути цих проблем можна, проводячи постійну дегазацію сміттєвих полігонів. У цьому й полягає завдання нашої компанії».

Станція на «Дальницьких кар’єрах» — найсучасніша і найпотужніша (за проєктом —

3 МВт) в Україні. Уже працюють три когенераційні установки австрійської компанії Jen-bacher. Це дозволяє утилізувати до 12 млн куб. м звалищного газу на рік і виробляти щодоби близько 70 тис. кВт/год. або понад 24 млн кВт/год. на рік «зеленої енергії».

Як зазначають у «Кліар Енерджі Груп», це був непростий об’єкт: через карантин виникали проблеми з постачанням запчастин з-за кордону, держава припинила виплати за «зеленим» тарифом, заборгувавши компанії величезні суми, але будівництво завершили навіть раніше від встановленого терміну і станція вже вийшла на передбачувану потужність.

Газ, який виділяється під час розкладання відходів, цілодобово відкачується через свердловини, розташовані по всьому полігону ТПВ і транспортується трубами до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії. Установка відкачуватиме з тіла полігону до 90% звалищного газу.

Далі на черзі — рекультивація полігону «Дальницькі кар’єри» та будівництво заводу з переробки сміття. Третя стадія передбачає спорудження заводу з енергетичної утилізації. Обіцяють — за найкращими світовими стандартами. Це допоможе вирішити одну з найболючіших для Одещини екологічних проблем.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua