Переглядів: 1028

Надзвичайно важливі, але критично занедбані

Наприкінці грудня відбулася робоча зустріч голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького із представницею проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Нагадаємо, що на звернення українського уряду ще в 2014 році (відповідна угода ратифікована в 2015-у) Європейський інвести-ційний банк розпочав фінансування «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України». Це багатосекторна кредитна лінія з капіталом у 200 млн. євро, метою якої є інвестування у відновлення ключових об’єктів інфраструктури, що перебувають у критичному стані, а також забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб і громад, які їх приймають. Найбільше таких громадян розміщено в Луганській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській та Полтавській областях.

Зокрема, в Одесі, де сьогодні стоять на обліку майже 30 тисяч вимушених переселенців, за Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України впродовж наступного року буде капітально відремонтовано п’ять об’єктів соціальної інфраструктури, які пройшли відбір. Це кілька міських шкіл, у яких навчаються діти вимушених переселенців, і кілька лікарень, де нарівні з одеситами такі родини отримують необхідну допомогу.

Під час обговорення умов фінансування за програмою, в якому взяли участь керівники про-фільних департаментів ОДА, Сергій Гриневецький зробив акцент на тому, що пропозиція досить приваблива і важлива для нашої області і що при виборі об’єктів пріоритет надаватиметься тим, де стан справді критичний для життєдіяльності регіону і безпеки людей. Такими першочерговими об’єктами керівник ОДА назвав дамбу Хаджибейського лиману, об’їзну дорогу та обласну дитячу лікарню, а також наголосив на важливості фінансової підтримки Європейським інвестиційним банком комплексу заходів із порятунку Куяльницького лиману. Заходами другої черги було визначено реконструкцію та відновлення Ізмаїльського аеропорту та провідних музеїв обласного підпорядкування — для підвищення інвестиційної і туристичної привабливості Одещини.

Сергій Гриневецький доручив керівникам про-фільних департаментів за тиждень підготувати конкретні пропозиції та розрахунки по об’єктах, що пропонуватимуться на включення до «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України». Наприкінці січня, згідно з розпорядженням голови ОДА, відповідні матеріали мають бути повністю готові до подання Міністерству розвитку громад і територій України та до презентації в Європейському інвестиційному банку.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com