Переглядів: 732

Хай ллється пісня над селом

«Село живе, доки пісня лине», — стверджує своєю самобутньою творчістю вокальний ансамбль «Мальви», заснований у 2007 році тодішнім директором Кричунівського будинку культури Володимиром Рум’янцевим. І вже відтоді колектив талановитих артистів-аматорів користується великою популярністю серед односельців, жителів Любашівщини, Савранщини та Кривоозерщини.

З великим успіхом «Мальви» виступали на фестивалях— козацьких традицій «Покрова героїв» у Кам’яному та «Цвіт папороті» у Саврані, «Медових росах» у Ясеновому, «Ковбасному фестивалі» у Любашівці, на «Трійці» у Троїцькому. У своєму репертуарі місцеві берегині традицій зібралили близько двох сотень народних та естрадних пісень. Особлива ж їм дяка за те, що бережуть для нащадків старовинні вокальні скарби, ті, які співали ще їхні мами, бабусі та прабабусі, а також прадавні обряди і звичаї.

Чи не щодня Тамара Сакал (керівник ансамблю), Василина Вінтоняк, Альона Балан, Інга Кушнір (провідний сценарист), Світлана Поддубняк, Ірина Кучеренко, Неоніла Олійник, Варвара Дунаєвська, Валерій Білоус, Валерій Дзаговський і Микола Сакал (музичний супровід) майже в повному складі сходяться на репетиції, де відточують свою артистичну майстерність, розучують нові пісні, влаштовують вечорниці та складають плани на перспективу. Адже перші зимові місяці вщерть наповнені циклом обрядових свят — «Від Андрія до Василя». Тому ще будуть колядки, щедрівки, посівання та Маланки. Народна творчість створила і створює безмежну кількість чудових перлин у музиці, піснях, танцях. Дивовижним сяйвом виблискують ці золоті зерна в народних святах, звичаях та обрядах. Тут відкривається широкий простір для творчої уяви гурту «Мальви»...

Віднедавна «штаб-квартирою» для творчого колективу стала бібліотека, де одна з кімнат перетворена на справжнісіньку українську світлицю, наповнену речами повсякденного вжитку минулого і позаминулого століть. Етнографічні скарби жіночки збирають по всьому селу. Одну зі стін прикрашають рушники і вишивки адамівської рукодільниці Любові Данилівни Стремецької. Їх принесла донька майстрині Неоніла Олійник. А талановита художниця Ірина Кирсанова віртуозно розписала орнаментами шафу, скриню та інші меблі.

Коронавірусна пандемія внесла свої корективи у концертну активність «Мальв». Нині творчий колектив частіше вітає своїх односельців та іменників онлайн. У цей непростий для всіх час артисти намагаються зробити життя земляків яскравішим, бо ж від гарної пісні, ритмічного танцю чи жартівливої сценки покращується настрій, веселиться душа, а будні переростають у свята. Своїми виступами «Мальви» плекають у людей патріотичні почуття, прищеплюють любов до рідної землі, до свого народу, додають сил та наснаги у розбудові нашої держави.

Низький уклін талановитому ансамблю «Мальви» за відданість українській культурі. Бажаємо самодіяльним артистам подальших успіхів, натхнення і добра. Нехай і надалі лине пісня над селом...

Юрій ФЕДОРЧУК.
Любашівська селищна громада.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua