Переглядів: 1284

Без статусу регіональної

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов (в інтересах держави) першого заступника прокурора Одеської області і визнав протиправним та нечинним рішення Одеської обласної ради про визначення в Одеській області російської мови як регіональної.

У судовому засіданні, яке відбулося 3 грудня, встановлено, що 15 серпня 2012 року Одеська обласна рада прийняла рішення №578 «Про заходи щодо імплементації положень Закону України «Про засади державної мовної політики» на території Одеської області», яким визначено, що на території Одеської області поряд з українською мовою як державною поширеною є ро-сійська мова як регіональна і до неї застосовуються заходи, спрямовані на використання ре-гіональних мов, передбачені у Законі України «Про засади державної мовної політики». Однак, 28 лютого 2018 року Конституційний Суд України визнав Закон України «Про засади державної мовної політики» таким, що не відповідає Конституції України.

Виходячи з цих обставин, суд дійшов висновку, що позов про визнання протиправним та нечинним рішення Одеської обласної ради про встановлення в Одеській області російської мови як регіональної підлягає задоволенню.

Нагадаємо, що закон про засади мовної полі-тики був прийнятий за каденції президента-втікача Віктора Януковича і передбачав встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів самоврядування.

Як уже повідомляли «Чорноморські новини» (див. номер за 5 грудня), Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до новообраних депутатів місцевих рад щодо необхідності скасувати рішення про функціонування регіональних мов. За його словами, попри те, що закон «Про засади державної мовної політики» визнано неконституційним ще в лютому 2018 року, рішення окремих обласних, міських, сільських і селищних рад у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській і Чернівецькій областях досі не скасовані.

Омбудсмен нагадав, що згідно із частиною 7 статті 1 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який набув чинності 16 липня 2019 року, статус української мови як єдиної державної передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

«Усі органи державної влади та місцевого самоврядування мали в шестимісячний термін з дня набрання чинності цим законом забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність. Проте окремі органи місцевого самоврядування досі цього не зробили, а в деяких з них діловодство і навіть ухвалення рішень здійснюється ре-гіональною мовою, що є прямим порушенням чинного законодавства», — наголосив Тарас Кремінь.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net