Переглядів: 2261

Уміти чекати і сподіватися

Незважаючи на складнощі, пов’язані з помаранчевим рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19, культурне життя в Одесі не зупинилося. Зокрема і в головному театрі місті — Оперному. Звісно, з дотриманням усіх карантинних обмежень: вистави йдуть без антракту, а їх тривалість не перевищує півтори години, обов’язкові масковий режим, температурний скринінг та регулярна дезінфекція приміщення. З огляду на ситуацію, у залі відводиться 20 квадратних метрів на глядача. Не можна припиняти життя театру, чекаючи на кращі часи…

«Очікування» — так називається нова вистава, прем’єра якої відбудеться 20 листопада о 18.30. Це моноопера на музику знаменитого радянського композитора Мікаела Тарівердієва. Загалом його творчість відома завдяки створенню музики до 132 кінофільмів, серед яких —«Іронія долі, або З легким паром», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Король-олень». Окрім того, він автор п’яти опер, чотирьох балетів, музики для органу (три концерти, десять хоралів «Наслідування старим майстрам» і симфонія «Чорнобиль»), циклу п’єс для фортепіано «Настрої»…

Музику Мікаела Тарівердієва легко розпізнати з перших тактів: чи написана вона до кінострічок, чи до оперних, чи до балетних постановок. Окрема частина його творчості — пісні та романси, які відрізняються своєрідною манерою авторського виконання. Любов до поезії композитор проніс через усе своє життя, а особливе місце в його творчому доробку посідають вокальні цикли на вірші середньовічних японських поетів, В. Шекспіра, В. Маяковського, С. Кірсанова, Б. Ахмадулліної, Л. Мартинова, Г. Поженяна, М. Свєтлова, Є. Євтушенка, А. Вознесенського, М. Цвєтаєвої, Р. Рождественського та інших.

Монооперу за поемою Роберта Рождественського «Очікування (монолог жінки)» М. Тарівердієв написав у 1982 році. Головна героїня — Вона — сучасна жінка, заклопотана проблемами, обов’язками та соціальними ролями… Вона приходить на побачення і чекає коханого під годинником. Що коїться в її душі за тридцять дві хвилини болісного очікування — від пристрасного запалу до зневі-ри й майже розпачу — про це й розповідає музика Тарівердієва. Моноопера «Очікування» не схожа на оперу в звичному, академічному сенсі й виконується під акомпанемент фортепіано (піаніст — Ігор Парада).

У баченні режисера-постановника Павла Кошки вистава об’єднана наскрізною темою, зрозумілою і близькою кожному, — наші надії та сподівання, вміння кохати й чекати, йти шляхом духовних пошуків і змін.

Першу її частину складають романси та фортепіанні п’єси і, власне, моноопера — другу її частину.

Сценічне вирішення цього камерного твору потребувало «балетного контрапункту», який орга-нічно вписався у канву спектаклю, додавши йому театральності й ще більшої вишуканості. Хореографиня-постановниця — Марія Полюдова.

Сценографiчне рiшення, що є мiнiмалicтичним, доповнює вiдеопроекцiя, яка нiбито «домальовує» думки і почуття героїнi. Художник-постановник — Ігор Анісенко.

У виставі задіяні солісти опери Юлія Терещук (Вона) і заслужений артист Республіки Молдова Володимир Статний та артисти балету Ксенія Кравченко, Тетяна Афанютіна й заслужений артист України Сергій Доценко.

Уміння чекати і сподіватися на краще — це те, що сьогодні потрібне нам усім. Тож приходьте на прем’єру!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net