Переглядів: 2743

Безпечно і відповідально

Завтра в Одесі відбудеться другий тур виборів міського голови, також пройде повторне голосування з виборів депутатів до Затишанської селищної, Тузлівської, Курісовської та Стрюківської сільських рад. 22 листопада повторно обиратимуть депутатів Петропавлівської, Павлівської, Новокальчевської сільських та Миколаївської селищної рад, а 27 листопада — Вигодянської сільської ради.

Попри те, що напередодні уряд запровадив «карантин вихідного дня», на організацію та проведення самих виборів карантинні обмеження не поширюються, відзначає член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий. Адже кожен українець має законне право на волевиявлення. «Люди не обмежені в можливості реалізації свого конституційного права. Тобто вони мають чітко усвідомлювати, що навіть із запровадженням «карантину вихідного дня» забезпечення голосування відбуватиметься відповідно до положень Виборчого кодексу, але з певними обмеженнями, які нині існують», — наголосив він.

Правила безпеки на виборчій дільниці нічим не відрізнятимуться від тих, що діяли під час першого туру — 25 жовтня. А саме: при вході на дільницю вимірюватимуть температуру; при вході та у самому приміщенні для голосування буде нанесена розмітка, яка вказуватиме на дотримання дистанції; усі учасники виборчого процесу мають бути в масках; будуть встановлені дезінфікуючі засоби для рук та окремі кабінки для голосування людей, що мають ознаки захворювання.

У ЦВК запевняють, що вони врахували всі помилки, недоліки та неточності, виявлені під час першого туру, і провели роз’яснювальну роботу з членами дільничних виборчих комісій.

І все ж, попри кропітку підготовку до другого туру, у ЦВК не виключають, що явка 15 та 22 листопада може бути нижчою, ніж 25 жовтня. Зокрема і через «карантин вихідного дня». «В окремих громадах вже відбулись повторні голосування 8 листопада, і за динамікою ми бачимо, що кількість виборців зменшується», — зауважив Сергій Постівий.

Нагадаємо, 25 жовтня на місцевих виборах в Одеській області з понад 1700000 виборців своє право голосу використали трохи менше 36%.

Зі свого боку, директорка громадського холдингу «Група впливу» Тетяна Дурнева закликала виборців дотримуватися правил безпеки та прийти на другий тур місцевих виборів, адже саме 15 та 22 листопада ми обираємо очільників своїх міст, сіл, селищ на найближчі п’ять років: «Візит на виборчу дільницю не є небезпечнішим, ніж проїзд у громадському транспорті чи похід у магазин. Насправді — навпаки. І ЦВК, і територіальні, і дільничні виборчі комісії докладають усіх зусиль для того, щоб була дотримана дистанція, щоб були продезинфіковані поверхні. Тобто вибори будуть безпечними. Ще раз закликаю одягнути маску так, щоб закрити рот та ніс, взяти із собою ручку для заповнення бюлетеня, дотримуватися дистанції, дезінфікувати руки перед входом і на виході з виборчої дільниці. І, звісно ж, віддати свій голос за наше з вами майбутнє. Адже зараз кожен голос має вагу, і саме від нас з вами залежить те, як ми житимемо найближчі п’ять років».

Голосуйте безпечно та відповідально!

Діана НАКОНЕЧНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net