Переглядів: 598

Радіодиктант національної єдності

9 листопада о 9.00 усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX Радіодиктант національної єдності.

Професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України. наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко порадила, як підготуватися до Радіодиктанту національної єдності. Вона озвучила список літератури, що варто почитати, аби успішно написати радіодиктант, повідомляє пресслужба Суспільного.

Для тих, хто призабув певні правила й хоче поновити їх у пам’яті, Лариса Масенко радить:

«Передусім треба переглянути останню (2019 рік) редакцію «Українського правопису». Нехай вас не відлякують заявлені в анотації деякі зміни, що доповнюють та уточнюють окремі правила, — змін мало й до тексту диктанту вони не потраплять.

Варто звернутися й до вже класичної праці Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», а також до посібника Олександра Пономарева «Культура слова: мовностилістичні поради».

Оскільки, як я помітила, перевіряючи студентські роботи, пунктуаційні помилки роблять значно частіше, ніж орфографічні, раджу освітянам і ширшій аудиторії звернути увагу на цінне видання мовознавця Зеновія Терлака «Пунктуаційний словник-довідник», що вийшло минулого року у львівському видавництві «Апріорі».

Багато слушних рекомендацій зі слововжитку й правопису містить книжка мовознавиці Катерини Городенської «Українське слово у вимірах сьогодення». Значно доповнене друге видання цього посібника вийшло 2019 року.

Видавництво «Апріорі» минулого року опублікувало ще одну цінну працю, яка поглиблює знання про особливості усного мовлення, необхідні, зокрема, для радіо- й тележурналістів. Його авторкою є Олександра Сербенська, відома своєю працею «Антисуржик». Нова книжка видатної мовознавиці має назву «Голос і звуки рідної мови».

Цьогоріч текст для радіодиктанту писатиме відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, а читатиме в ефірі Суспільного популярна акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна, повідомляє https://stv.detector.media.

Написання Радіодиктанту національної єдності відбудеться  в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського. Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати Радіодиктант національної єдності.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua