Переглядів: 500

Володарка невидимих променів

Іноді губимося в здогадах, чому наше здоров’я почало погіршуватися. Що ж робити, коли проблема лежить не на поверхні, а ховається, причому не тільки від нас, а й від досвідчених лікарів? Або, скажімо, людина зламала плече, руку, ногу, вивихнула коліно... Куди її і в першому, і в другому випадках направлять? Звісно, до рентгенолога, який за допомогою невидимих променів усе просвітить і розповість, де накласти пов’язку чи гіпс, що за хвороба таїться всередині.

Від точності рентгенівського знімка і заключного діагнозу лікаря часом залежить життя. Робота рентгенологів завжди цінувалася, а самі вони користувалися глибокою повагою колег і, безперечно, пацієнтів. Завдяки їм медицина стала здатною на багато чудес.

8 листопада 1895 року Вільгельм Конрад Рентген відкрив нове випромінювання, яке на честь ученого назвали рентгенівським. А на вшанування відкриття цей день вирі-шили зробити щорічним святом рентгенологів. У нашій країні його почали відзначати з 2012-го.

Наша розповідь — про одного з кращих фахівців-рентгенологів Лиманської центральної районної лікарні Вероніку Олександрівну Мікляєву.

Народилася вона 1982 року у великому місті Караганда, що в Казахстані. Там отримала середню освіту, а в  2002-у стала студенткою омріяного з дитинства вишу — Карагандинської державної медичної академії. Навчалася на лікувальному факультеті, закінчила інтернатуру за спеціальніс-тю «сімейна медицина», а потім поглибила свої професійні знання в такому важливому напрямку медичної науки та практики, як променева діагностика, що стала справою її життя.

Після закінчення медичного закладу близько двох років працювала в Карагандинському обласному діагностичному центрі за обраною спеціальністю. І все ж у повсякденному житті молоду жінку не покидала думка про переселення на свою прабатьківщину, де давним-давно проросло коріння її роду, — на Одещину. Відтак у 2013-у продовжила медичну кар’єру вже у центральній лікарні Лиманського району на посаді рентгенолога. Не почувалася тут новачком. Набуті знання, поради-настанови досвідчених рентгенологів за попереднім місцем роботи сприяли швидкому становленню лікаря.

За роки роботи Вероніка Олександрівна провела рентгенівські обстеження не однієї сотні мешканців району, що сприяло їх подальшому успішному лікуванню. Сьогодні, в умовах тотальної епідемії коронавірусу, роль рентгенолога у лікувальному процесі особливо зростає. Минулого року освоїла ще й спеціалізацію з ком-п’ютерної томографії в Харківській медичній академії післядипломної освіти. Тож виявити небезпечну інфекційну хворобу планетарного значення, що ховається в легенях людини, доступно саме таким, як вона, висококваліфікованим фахівцям з променевої діагностики.

За сумлінну працю Вероніку Мікляєву неодноразово відзначали почесними грамотами, дипломами керівництва лікарні та районної влади. Але найбільша для неї нагорода — це подяки пацієнтів, яким вона щодень надає допомогу.

За межами медичного закладу лікарка, яка мешкає у Крижанівці, веде звичайний спосіб життя. Виховує доньку Олександру, якій сповнилося 11 років, у вільний від роботи час захоплюється розведенням орхідей, любить читати твори зарубіжних та вітчизняних класиків, цікавиться новинами в засобах масової інформації.

Бажаємо володарям невидимих променів нових професійних здобутків і, звісно ж, головного — міцного здоров’я та довголіття! Нехай ваше життя буде завжди осяяне яскравими променями, але не рентгенівськими, а сонячними, й огорнуте великою любов’ю та повагою з боку рідних та друзів.

Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com