Переглядів: 488

Не ті гриби-грибочки...

В останні тижні на Одещині різко зросла кількість отруєнь грибами. Постраждали 16 осіб, у тому числі п’ятеро дітей (шестеро із Кодимського району, четверо — з Лиманського, двоє — із Савранського та четверо одеситів), повідомляє Одеський лабораторний центр МОЗ України.

Жителі обласного центру, за їхніми словами, купували гриби на Привозі та у вуличних торговців. Постраждалі з районів збирали гриби самі.

Так, мешканці Савранщини, молода жінка з дев’ятирічною донькою, назбирали їх у найближчій лісосмузі і приготували на вечерю. Ще двоє дітей з цієї родини їсти гриби відмовилися. Через кілька годин матері з дитиною стало зле. Дівчинку із симптомами отруєння «швидка» спершу доправила до районної, а потім — до обласної дитячої лікарні. Та стан стрімко погіршувався, й медики вирішили транспортувати її до столичного «Охматдиту». Вчора вранці звідти прийшла трагічна звістка: врятувати дину не вдалося.

Не зайве знати, що із двох тисяч видів грибів в Україні їстівними вважаються щонай-більше 500, інші при вживанні можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щорічно найбільше смертельних випадків отруєння грибами відбувається через вживання в їжу блідої поганки, яка для тих, хто не розбирається, виглядає як печериця. Потім ідуть псевдолисички, які дехто вживає навіть сирими.

Отруєння грибами, наголошують медики, є найбільш важким харчовим отруєнням людини. Гриби — доволі специфічний продукт, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.

Тяжкість отруєння грибами обумовлюється тим, що вони містять отруйні сполуки, які ви-бірково діють на внутрішні органи і системи людини, вражаючи шлунково-кишковий тракт, центральну нервову і серцево-судинну системи, печінку та нирки.

Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх категорично не можна вживати жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, дітям до 12 років і людям старшого віку.

Ліпше за все взагалі назавжди відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх вирощеними штучно, адже вони, перш ніж потрапити у торговельну мережу, підлягають контролю.

Ознаки ж отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після їх споживання, так і протягом кількох днів: нудота, блювота, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження частоти пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), марення, поява галюцинацій.

За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!

Категорично в цей час заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів в організм.

Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!

Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти — лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.

Яна СТАСІНА.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua